Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2019

Bielorusko varovalo Moskvu ohľadom sporov v oblasti energetikyBieloruský prezident Alexander Lukašenko (vzadu) a ruský prezident Vladimir Putin, archívna snímka.Zdieľať
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko (vzadu) a ruský prezident Vladimir Putin, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Minsk 10. januára (TASR) - Líder Bieloruska varoval Rusko, že môže prísť o svojho spojenca, ak nedokáže ponúknuť kompenzácie za vyššie ceny ropy. Výrok bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka prichádza na pozadí ostrej výmeny názorov, ktorá poškodila blízke vzťahy medzi týmito susednými krajinami.


Bieloruský líder, ktorý stojí na čele svojej desaťmiliónovej krajiny už takmer štvrťstoročie, sa podľa tlačovej agentúry AP spolieha na pôžičky a lacnú energiu z Ruska.

Bielorusko vyváža ropné produkty vyrobené z lacnej ruskej ropy a rozhodnutie Moskvy účtovať vyššie ceny za dodávky surovej ropy ho bude stáť miliardy dolárov, o ktoré príde v rámci stratených tržieb.

Lukašenko vo štvrtok varoval, že odmietnutie Ruska ponúknuť kompenzácie by mohlo vyústiť do "straty jeho jediného spojenca na Západe". Zároveň nariadil svojim podriadeným, aby našli alternatívne zdroje príjmov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klesol kurz eura
<< predchádzajúci článok
Lyžiarov a turistov na Šachtičky odvezie aj v tomto roku skibus

Bielorusko varovalo Moskvu ohľadom sporov v oblasti energetiky - diskusné fórum čitateľov