Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2024

Biskupi sa vyjadrujú k LGBTI či interrupciám, teraz pri novele Trestného zákona absurdne mlčia, kritizuje SaSStrana Sloboda a Solidarita (SaS) kritizuje mlčanie katolíckych biskupov pri novele Trestného zákona i znížení ...Zdieľať
6536414a578a2555297793 676x451 12.2.2024 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) kritizuje mlčanie katolíckych biskupov pri novele Trestného zákona i znížení premlčacích lehôt pri znásilnení.


Liberáli pri tom poukázali na to, že katolícka cirkev i Konferencia biskupov Slovenska sa pravidelne vyjadrujú k aktuálnemu dianiu, no teraz „nepochopiteľne mlčia", hoci novelizácia trestných kódexov sa dotkne celej spoločnosti vrátane veriacich.

Vyjadrili sa už aj evanjelici


„Biskupi sa vyjadrujú k LGBTI, k interrupciám, ku všetkému možnému. Vtedy sú odvážni až radikálni. Ale keď ide o rozklad právneho štátu, o radikálne zníženie trestov za korupciu či o zníženie premlčacích dôb pri znásilnení, tak absurdne mlčia," myslí si podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Poslankyňa Národnej rady SR za SaS Jana Bittó Cigániková poukázala na to, že k predmetnej novele sa už vyjadril takmer každý, napríklad i evanjelická cirkev, ktorá vyjadrila znepokojenie, vzhľadom na to, že úcta k spravodlivosti a rešpektovanie zákona je podľa nej základom stabilnej a bezpečnej spoločnosti.

Kde je ich názor na obludné zmeny?


„Kde je však teraz katolícka cirkev a Konferencia biskupov Slovenska? Kde je jej názor na tieto obludné a hanebné zmeny?," pýta sa politička. Zdôraznila, že cirkvi sú financované štátom, a teda prakticky ich platia všetci.

„Nerozumiem, prečo nemá potrebu zastať sa veriacich, ktorých schválená novela Trestného zákona v mnohých smeroch môže radikálne poškodiť. A nielen ich, ale každého jedného bežného občana Slovenska," uzavrela Bittó Cigániková.


Zdroj: SITA.sk - Biskupi sa vyjadrujú k LGBTI či interrupciám, teraz pri novele Trestného zákona absurdne mlčia, kritizuje SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Kaufland bodovala na CEE Retail Awards vo Varšave, cenu si odniesla aj slovenská predajňa postavená z dreva
<< predchádzajúci článok
Prípad starostu, ktorý si doprial luxus z verejných peňazí, nie je ojedinelý. Problémom sú podľa TIS skrátené úväzky kontrolórov