Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2006

Blair bude hovoriť s Gyurcsányom o obchode a investíciachBritský premiér Tony Blair bude mať v stredu v Londýne krátke rozhovory so svojim maďarským kolegom Ferencom Gyurcsányom, na ktorých si obaja predstavitelia pripomenú 50. výročie maďarského ...Zdieľať

LONDÝN 11. októbra (WEBNOVINY) - Britský premiér Tony Blair bude mať v stredu v Londýne krátke rozhovory so svojim maďarským kolegom Ferencom Gyurcsányom, na ktorých si obaja predstavitelia pripomenú 50. výročie maďarského povstania proti komunistickému režimu v roku 1956. Informovali o tom maďarskí predstavitelia.

Premiéra Gyurcsánya bude sprevádzať minister financií János Veres a minister hospodárstva a dopravy János Koka. Rozhovory sa majú zameriavať na vzájomný obchod a investície. Obaja premiéri tiež majú vystúpiť na výstave dokumentujúcej históriu povstania v roku 1956 v budove Portcullis House, ktorá je prístavbou britského parlamentu.

"Premiér Blair je dobrým priateľom premiéra Gyurcsánya a navštívil ho počas predvolebnej kampane, aby mu tak vyjadril svoju podporu," uviedol hovorca maďarského veľvyslanectva v Londýne Lajos Syetestey. Tony Blair vo februári tohto roka vystúpil na predvolebnom zhromaždení, aby tak vyjadril podporu Gyurcsányovi, povedal Szelestey.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zemetrasenie pri japonských brehoch vyvolalo poplach z jadrovej skúšky KĽDR
<< predchádzajúci článok
Obžalovaný si pred súdom prdol a náramne sa na tom bavil

Blair bude hovoriť s Gyurcsányom o obchode a investíciach - diskusné fórum čitateľov