08. septembra 2010

Blanc verí,že tri body z Bosny jeho tím naštartujú

Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Laurent Blanc verí, že utorňajšie víťazstvo jeho zverencov v ...

bez nazvu Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Laurent Blanc

PARÍŽ 8. septembra (WEBNOVINY, AP) - Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Laurent Blanc verí, že utorňajšie víťazstvo jeho zverencov v kvalifikácii o postup na ME 2012 na pôde Bosny a Hercegoviny "konečne nakoplo jeho mužstvo". Reprezentanti "krajiny galského kohúta" zvíťazili v Sarajeve 2:0 gólmi Karima Benzemu a Florenta Maloudu v posledných osemnástich minútach. Po tom, ako Francúzi vyhoreli na MS 2010 v JAR ešte pod vedením bývalého kormidelníka Raymonda Domenecha, nelichotivo odštartovali aj kvalifikáciu na Euro 2012. Nad ich sily boli v piatok 3. septembra na štadióne v St. Denis Bielorusi, ktorí triumfovali 1:0 vďaka gólu Kisľaka štyri minúty pred koncom stretnutia.

"Som presvedčený o tom, že naše víťazstvo na horúcej pôde v Bosne dodá mojim chlapcom sebavedomie. To ale neznamená, že teraz všetko pôjde hladko. Naše mužstvo je v prestavbe, zatiaľ nám chýbajú skúsenosti. Verím však, že je to začiatok niečoho dobrého. Potvrdiť to musíme v októbrových zápasoch proti Rumunsku a Luxembursku," vyhlásil Blanc, ktorého bilancia na lavičke Francúzska je zatiaľ jedno víťazstvo a dve prehry.