Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. novembra 2023

Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida StrelcaTréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na novembrové súboje proti výberom Islandu a Bosny a Hercegoviny v kvalifikácii o postup na ...Zdieľať
portugal_slovakia_euro_2024_soccer_99614 676x451 9.11.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na novembrové súboje proti výberom Islandu a Bosny a Hercegoviny v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku dovedna 30 hráčov - troch brankárov, desiatich obrancov, siedmich stredopoliarov a desiatich útočníkov.

Strelec má solídnu formu


V prípade, že Slováci zvládnu hneď najbližší zápas proti Islanďanom (16. novembra v Bratislave), postúpia na ME. Účinkovanie v kvalifikačnej skupine uzavrú 19. novembra v bosnianskej Zenici.

Do reprezentačného mužstva sa vracia útočník ŠK Slovan Bratislava Dávid Strelec, ktorý má v ostatnom čase solídnu formu.

„Je to dobrý hráč, bol už s nami viackrát na zraze. Dostal pozvánku, ale teraz je to maximum, čo môžem pre neho urobiť. Odteraz je to na ňom,“ povedal Calzona.

Portugalčania už postúpili


Slovenskí futbalisti odohrali v kvalifikácii o postup na ME 2024 už osem zápasov. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom 16 bodov.

Na čele sú Portugalčania s 24 bodmi a už istým postupom na šampionát. Za Slovákmi sú na 3. priečke hráči Luxemburska s 11 bodmi.

Výber Islandu nazbieral desať bodov a tím Bosny a Hercegoviny má na konte deväť bodov. Družstvo Lichtenštajnska je na dne zatiaľ bez bodu.

Kvalifikácia o postup na ME 2024  • nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na novembrové zápasy


Brankári: Martin Dúbravka, Marek Rodák, Henrich Ravas

Obrancovia: Norbert Gyömbér, Erik Jirka, Dávid Hancko, Matúš Kmeť, Milan Škriniar, Peter Pekarík, Michal Tomič, Vernon De Marco, Denis Vavro, Ľubomír Šatka

Stredopoliari: Jakub Kadák, Dominik Hollý, Juraj Kucka, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, Laszló Bénes

Útočníci: Leo Sauer, Róbert Polievka, Tomáš Suslov, Ľubomír Tupta, Róbert Mak, Lukáš Haraslín, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Dávid Strelec, Róbert Boženík
Zdroj: SITA.sk - Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida Strelca © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EKL: Slovan získal bod proti Lille, remízu 1:1 zariadil Čavrič
<< predchádzajúci článok
Anketu Atlét roka 2023 vyhrala prekážkarka Viktória Forster, ovládla tiež mládežnícku kategóriu (foto)