Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. januára 2021

Boj s covidom prehral slávny spevák, hudobník a skladateľ Ladislav ŠtaidlHudobník, skladateľ, textár, hudobný aranžér, spevák a podnikateľ Ladislav Štaidl prehral ťažký a pomerne dlhý boj s covidom-19. Vyše mesiac bol chorý, od 7. januára už musel byť aj v nemocnici v lekárskej opatere. Žiaľ, ani tam už nedokázali spraviť zázrak.Zdieľať
Štaidl

Nielen fanúšikovia, ale najmä rodina známeho českého skladateľa a podnikateľa Ladislava Štaidla zažívajú smutné chvíle. Do nemocnice začiatkom januára previezol umelca jeho syn Artur (24), ktorého mal s Ivetou Bartošovou. Štaidla totálne ochromil covid-19. Žiaľ, jeho vek, ako aj predchádzajúce zdravotné komplikácie v podobe onkologických ochorení, boli zrejme tiež dôvodom, prečo jeho organizmus nemal dosť sily chorobu poraziť, píše portál Blesk.cz.

Multiinštrumentalista, skladateľ aj textár, ktorého orchester bol roky sprievodnou kapelou Karla Gotta, bol výraznou hviezdou československej hudobnej scény. Ako spevák zaznamenal slušný úspech, no skutočne legendou sa stal s jeho Orchesterom Ladislava Štaidla, ktorý nechýbal v žiadnej televíznej estráde v 70. a 80. rokoch.

Celkovo má skladateľ na konte vyše dvesto piesní, ktoré skladal pre najväčšie hviezdy českého popového neba, ako Jiří Korn, Dalibor Janda, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, no najmä Karel Gott, ktorému napísal hity Kávu si osladímOdnauč se říkat neDám dělovou ránuJsou dny, kdy svítá o něco dřív a mnohé iné.

Štaidl istú dobu tvoril pár s Ivetou Bartošovou a splodili spolu jej jediné dieťa, dnes 24-ročného Artura. S manželkou Anou, s ktorou tvorili pár od roku 1974 až do roku 2001, má dvoch synov, Jiřího a Jana. Štaidlova hviezda zhasla hneď po revolúcii, keď demonštrácie odsúdil, hoci neskôr vysvetľoval, že to myslel inak. 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt Populair upozorňuje športovcov, mali by pred svojimi aktivitami zvažovať aj kvalitu ovzdušia
<< predchádzajúci článok
POZOR: Platnosť elektronickej diaľničnej známky pre rok 2020 končí