Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. apríla 2007

Boll nedal vo finále šancu SamsonovoviTitul majstra Európy vo dvojhre mužov si na 26. kontinentálnom stolnotenisovom šampionáte v srbskom Belehrade vybojoval Timo Boll (nar. 8. 3. 1981). Nemecký reprezentant potvrdil pozíciu najvyššie ...Zdieľať

BELEHRAD 1. apríla (WEBNOVINY) - Titul majstra Európy vo dvojhre mužov si na 26. kontinentálnom stolnotenisovom šampionáte v srbskom Belehrade vybojoval Timo Boll (nar. 8. 3. 1981). Nemecký reprezentant potvrdil pozíciu najvyššie nasadeného hráča, keď v nedeľňajšom finále nedal šancu obhajcovi prvenstva spred dvoch rokov Bielorusovi Vladimirovi Samsonovovi. Boll vyhral nad turnajovou dvojkou nezvykle jednoznačne 4:1 (7, 7, 3, -8, 6) a po roku 2002 vystúpil na najvyšší stupeň druhýkrát v kariére. Zaujímavosťou je, že v prípade jeho triumfov boli dejiskami mestá z krajín bývalej Juhoslávie (Záhreb, resp. Belehrad). Samsonova, ktorému prekazil šancu na zisk čistého hetriku v podobe troch víťazstiev v rade, zdolal aj v rámci súťaže družstiev.

Dvadsaťšesťročný ľavák začal finále vo veľkom štýle, hladko získal prvé tri dejstvá. Trojnásobný šampión (1998, 2003, 2005) oslavujúci v nedeľu 31. narodeniny potom síce znížil na 1:3, ale záverečný set už opäť patril Bollovi, ktorý využil hneď prvý mečbal. Vo dvojhre stratil na ME 2007 dovedna len dva sety, prvý v osemfinále proti švédskemu veteránovi Jörgenovi Perssonovi a druhý vo finále. Hráč nemeckého klubu TTV Gönnern tak potvrdil svoju vynikajúcu formu v Belehrade, kde sa stal s tromi zlatými medailami najúspešnejším hráčom. Štvrtý hráč svetového rebríčka totiž okrem titulov zo singlovej a tímovej súťaže pridal v nedeľu aj deblový. Vo finále štvorhry mužov Boll s krajanom Christianom Süssom zvíťazili nad poľsko-chorvátskym zoskupením Lucjan Blaszczyk - Tan Rui-wu 4:1. Boll sa ziskom tzv. "double" môže pochváliť po druhý raz, dvojhru i štvorhu vyhral aj na ME 2002 v Záhrebe. V ženskej štvorhre sa z titulu tešila bielorusko-ruská dvojica obranárok Viktoria Pavlovičová - Svetlana Ganinová, ktorá v dramatickom súboji o zlato zdolala maďarské útočné hráčky Georginu Pótovú s Krisztinou Tóthovou 4:3.

VÝSLEDKY - NEDEĽA
Dvojhra mužov - finále:
Timo Boll (Nem.) - Vladimir Samsonov (Biel.) 4:1 (7, 7, 3, -8, 6)

Štvorhra mužov - finále:
Timo Boll, Christian Süss (Nem.) - Lucjan Blaszczyk, Tan Rui-wu (Poľ./Chorv.) 4:1 (-8, 8, 4, 7, 10)

Štvorhra žien - semifinále:
Viktoria Pavlovičová, Svetlana Ganinová (Biel./Rus.) - Nikoleta Stefanovová, Wenling Tan Monfardiniová (Tal.) 4:1 (-4, 6, 3, 10, 6)
Georgina Pótová, Krisztina Tóthová (Maď.) - Elke Wosiková, Wu Jia-duo (Nem.) 4:3 (-6, -4, -10, 5, 6, 8, 9)
finále:
Viktoria Pavlovičová, Svetlana Ganinová (Biel./Rus.) - Georgina Pótová, Krisztina Tóthová (Maď.) 4:3 (7, -3, 12, -7, -8, 9, 9)

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súhrn výsledkov 4. kola futbalovej Corgoň ligy 2006/2007
<< predchádzajúci článok
Loeb vyhral Rely Portugalska