01. apríla 2007

Súhrn výsledkov 4. kola futbalovej Corgoň ligy 2006/2007

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: SOBOTA Slovan Bratislava - FC Nitra 2:0 ...

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

SOBOTA

Slovan Bratislava - FC Nitra 2:0 (1:0)
Góly: 45. Masaryk (z 11 m), 82. Ďatko (vl.), ŽK: 53. Mojský, 64. Janek, 73. Chlebek - 3. M. Farkaš, 5. Szórád, 33. Ďatko, 43. P. Farkaš, 44. Senecký (všetci Nitra), ČK: 44. Pavol Farkaš (Nitra, po druhej ŽK), rozhodujú: Chmura - Balko, Weiss, 2 987 divákov
Slovan: Kiss - Janek, Dobrotka, Polgár, Szabó - Slovák, Kubala (68. Chlebek), P. Sedlák (86. Poljaček), Mojský - Masaryk, Gottwald (68. Sylvestr)
Nitra: Senecký - Čeman, Štajer, P. Farkaš, Ďatko - Szórád, M. Kostoláni, M. Farkaš (46. S. Bališ), Košút (55. Babic) - Grajciar, A. Hesek (84. Čurgali)
Prvú veľkú šancu sobotňajšieho stretnutia mal na bratislavskom Tehelnom poli domáci Masaryk, sám pred Seneckým však v 6. min neuspel. Na opačnej strane to spoza šestnástky skúšal Kostoláni, mieril však len tesne vedľa pravej žrde. Hostia z Nitry mali na prekvapenie počas úvodného dejstva viac z hry a vypracovali si aj niekoľko gólových príležitostí. V 16. min si za chrbát slovanistickej obrany nabehol Hesek, ale jeho strela z veľkého uhla sa neujala. Po uplynutí prvej dvadsaťminútovky ten istý hráč nádherne preloboval domáceho brankára Kissa, no jeho pokus skončil len na pravej žrdi. Aktívny Hesek mohol posunúť Nitru do vedenia aj v 23. min, jeho hlavička však išla mimo tri žrde. V 35. min sa Mojský rútil sám na Seneckého, všetko ratoval Pavol Farkaš. Zlomový okamih stretnutia prišiel v 43. min, keď Masaryka stiahol v šestnástke Pavol Farkaš. Hlavný arbiter Chmura jednoznačne ukázal na biely bod, stopérovi hostí ukázal najskôr žltú kartu za faul, vzápätí ďalšiu za protesty a Nitrania dohrávali s desiatimi mužmi. Pokutový kop bezpečne premenil Masaryk a do kabín tak Slovan odchádzal s jednogólovým vedením.
V druhom dejstve oslabení Nitrania otvorili hru, domáci to však dlho nedokázali využiť. V 48. min sa rútil Masaryk sám na Seneckého, ten však výborne vybehol a zabránil pohrome. Hostia boli aj bez vylúčeného Pavla Farkaša "belasým" minimálne vyrovnaným súperom, neprítomnosť jedného muža na trávniku nahrádzali bojovnosťou a výborným pohybom. V 66. min mohol vyrovnať výborne hrajúci Szórád. Jeho gólovú hlavičku najskôr na roh odvracal Janek a v následnej príležitosti si s jeho strelou poradil Kiss. O víťazstve Slovana mohol následne rozhodnúť striedajúci Sylvestr, v dvoch šanciach sa však nepresadil. Priaznivci domácich sa napokon dočkali v 82. min. Zľava odcentroval Mojský, obrana hostí si nerozumela a Senecký s Ďatkom si zrazili loptu do vlastnej siete. Druhý menovaný sa tak nešťastným spôsobom zapísal do listiny strelcov ako autor vlastného gólu. Keďže v závere svoje príležitosti nevyužili ani Slovák či Chlebek, Slovan zvíťazil nad Nitrou 2:0.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana Bratislava): "Pre zranenie nám dnes vypadol Hanek, takže sme museli trochu pozmeniť zostavu. Chceli sme predvádzať ofenzívny futbal, dúfal som že Kubala so Sedlákom by mohli dať našej hre tú pravú tvár. V prvom polčase sme zbytočne nakopávali lopty. Väčšina našich hráčov dnes nepredviedla to, na čo má. S výkonom nie som spokojný."
Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Do Bratislavy sme prišli s dvoma zámermi: dosiahnuť dobrý výsledok, čo sa nám nepodarilo, a predviesť ofenzívnu hru. Futbal sa hrá na góly a nám sa dnes, žiaľ, nepodarilo streliť žiaden. Výsledok ovplyvnilo rozhodnutie z koncovky úvodného polčasu. Nemyslím si, že to bol pokutový kop, a rovnako nesprávne bolo podľa mňa aj vylúčenie nášho hráča. Musime sa naučiť strieľať góly, pretože sme najslabším mužstvom jari. Uvidíme, čo to s nami urobí. Momentálne z toho nemám dobrý pocit."

MFK Košice - Artmedia Bratislava 0:3 (0:0)
Góly: 59. Halenár, 71. Oravec, 87. Fodrek, ŽK: 52. R. Šimko (Košice), rozhodovali: Šipoš - E. Cuninka, Schmidt, 2205 divákov
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský T. Bašista, R. Šimko - Pavol Majerník (80. Krakovský) - J. Novák, Kolbas (62. Piatka), N. Matič (64. M. Sovič), Bicák - Pavol Jurčo
Artmedia: Kamenár - Burák, Debnár, Staňo, Tchuř - Obžera, Guédé (89. P. Ďurica), J. Kozák, M. Ďurica (57. Fodrek) - T. Oravec, Halenár (83. G. Straka)
Domáci síce začali aktívnejšie a už v prvej päťminútovke rozohrávali tri rohové kopy, no nič z nich nevyťažili. Naopak, šance si postupne vypracúvali hostia. V 8. min si Halenár nabehol na prudký center Oravca a v páde len tesne minul bránu. O dve minúty opäť Halenár v dobrej príležitosti trafil len do brankára Pulena. Tesne pred odchodom do šatní Halenárov priamy kop Pulena neprekvapil. Po zmene strán sa Artmedia ujala vedenia v 59. min, keď po "linke" Obžera - Kozák - Oravec dokopával Halenár zblízka do prázdnej bránky. V 65. min sa do veľkej šance po priťuknutí Piatku dostal domáci Bicák, ale loptu napálil len do brankára Kamenára. Na opačnej strane sa zasa gólman Pulen vyznamenal po pokuse Kozáka a dorážke Halenára. V 70. min si Košičania vypracovali svoju najväčšiu šancu zápasu, ale Novák nepochopiteľne namiesto zakončenia prihrával Piatkovi. Okrídlené "nedáš-dostaneš" sa opäť naplnilo, keď z protiútoku Obžera našiel Oravca a ten upravil na 2:0 pre Bratislavčanov. Skóre stretnutia na 3:0 uzavrel v 87. min Fodrek páradnou strelou z priameho kopu.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "Po prehre 0:3 sa hovorí ťažko. Na našom prejave však bolo vidieť zlepšenie, hráči lepšie kombinovali a dostávali sa i do finálnej fázy, ale v koncovke sme neboli úspešní. Keď nedáme góly, nemôžeme doma bodovať. Skúsenosti jasne boli na strane hostí."
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Som rád, že sme vyhrali, zápas totiž nebol taký jednoznačný ako hovorí výsledok. Domáci začali lepšie, my sme sa v prvom polčase ťažšie rozbiehali. Zmenilo sa to po prvom góle. Košičania mohli potom z protiútokov vyrovnať. Nestalo sa - naopak, my sme pridali druhý gól. Po ňom sa zápas už len dohrával."

MŠK Žilina - FC Senec 4:0 (2:0)
Góly: 37. Jež, 41. Porázik, 57. a 80. Štyvar, ŽK: 39. Jež - 37. Pecha, 44. Kozár, 50. Augustín, ČK: 46. S. Angelovič (Senec), rozhodovali: Vnuk - Sluk, Vindiš, 5182 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Zd. Štrba - Šesták (68. Vladavič), Vršič (56. Štyvar), Jež - Porázik, A. Nemec (56. Deváty)
Senec: J. Novota - S. Angelovič, M. Novák, Guldan, Pecha - Halák, Matej Kováč, E. Takáč, Moughfire - Augustín,
Kozár
Prvú strelu na bránku vyslali hostia, keď v 2. min musel Augustínov pokus spoza šestnástky vytlačiť Kuciak. Odpoveďou bol pokus Vršiča, ale len do stredu bránky. Dlhé minúty potom hostia aj so šťastím odolávali tlaku Žiliny. V 19. min po priamom kope z pravej strany brankár Senca Novota síce loptu nezachytil, ale striehnúci Porazík ňou iba opečiatkoval ľavú žrď. V 27. minúte vytiahol Novota na parádny priamy kop Vršiča z 25 m ešte ukážkovejší zákrok. O desať minút neskôr však domáci už viedli: Vršič rozohral priamy kop z pravej strany po zemi a Jež pohotovo skóroval. Neuplynuli ani 4 minúty, keď Štrba vysunul naľavo Ježa, ktorý krížnou prihrávkou našiel Porázika a útočník Žiliny zvýšil na
Krátko po začiatku druhej časti loptu Porázikovej kopačky zasiahol úmyselne rukou Angelovič a od rozhodcu Vnuka uvidel červenú kartu. Žilinčania presilovku dvakrát využili. V 57. min Šesták vyzvŕtal obranu hostí, počkal si na nabiehajúceho Štyvara a ten svoj prvý dotyk s loptou po príchode na ihrisko využil na tretí gól domácich v tomto zápase a svoj prvý ligový v ich drese. Aktívny Štyvar sa v 80. min po dvoch vyrazených strelách dostal k lopte a upravil na konečných 4:0.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "O výsledku nerozhodla červená karta hostí, ale naša útočná hra, ktorú sme od začiatku predvádzali. V závere polčasu sme využili dve okienka v inak dobrej defenzíve hostí. V druhom polčase sa hralo v podstate už len na jednu bránku, čo sme, samozrejme, aj využili."
Jozef Valovič (tréner Senca): "Z našej strany to bolo tridsať minút o dobrej defenzíve, ale potom prišli góly. Mrzí nás červená karta, ktorú sme inkasovali dosť prísne. Žilina vylúčenie potrestala a potvrdila postavenie v tabuľke kombináciami a ďalšími gólmi.

NEDEĽA

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: 13. Rák, 62. Dvorník, ŽK: 27. Ľ. Vyskoč, 49. Kľučiar, 90.+ Velický, 90.+ Pečovský (všetci Banská Bystrica),
rozhodovali: Trutz - Csabay, Somoláni, 3123 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Žofčák (46. Zošák), Babnič (56. Kucka), T. Sedlák, Božok - Rák (78. Bakoš), R. Tomko
Banská Bystrica: T. Boroš - Ľ. Vyskoč, Jelínek, Semeník, Kotrys - Peter Farkaš (32. Kľučiar), Marek Seman (83. Velický) - Pečovský, M. Pančík ml. - Lietava (68. Rendla), Medveď
Od začiatku sa hralo podľa nôt Ružomberka, ktorý hýril aktivitou a neustále robil vzruch pred bránkou hostí. Blízko gólu bol v 9. min Žofčák, pálil však nepresne. O štyri minúty nato sa po ideálnom pase Pospíšila, približne na rovnakej parkete ocitol Rák, ktorý umiestnenou strelou prekonal Boroša - 1:0. Pre ružomberského kanoniera to bol jubilejný desiaty gól sezóny. Ten prebral vojakov z letargie, dovtedy hrali bez iskry a zrazu z toho bola celkom vyrovnaná partia. Ďaľšia šanca sa potom zrodila v 33. min, Tomkova mäkká hlavička skončila v náručí Boroša. V nasledujúcej minúte mali hostia prvú šancu. Semanov krížny center prešiel pomedzi nohy ružomberských obrancov, Medveď pri ľavej žrdi však na loptu nedosiahol. Tesne pred koncom 1. polčasu sa pri jednom zo súbojov zranil dirigent MFK Žofčák a musel dolu z ihriska.
V druhom polčase v rozpätí 53. až 58. min mali sľubné príležitosti Medveď a Vyskoč, v rozhodujúcich momentoch im však chýbal potrebný pokoj. Vzápätí zakončoval Rák, jeho rýchly prienik však ukončil včasným vybehnutím bystrický gólman. O niekoľko sekúnd neskôr na technické prehodenie Dvorníka, ktorého obrana Dukly nechala voľného, však už bol prikrátky - 2:0. V 74. min čierne mraky dymovníc z tábora hosťujúcich "tiežfanúšikov" úplne zahalili polovicu ihriska a rozhodca Trutz stretnutie na niekoľko minút prerušil. Tá istá skupina sa už predtým prezentovala sériou nešportových pokrikov. V závere "Ruža" už svoje vedenie s prehľadom ustrážila.
Hlasy:
Peter Uličný ( tréner Ružomberka): "Bol to kvalitný zápas. Hralo sa obojstranne s veľkou vôlou, nasadením, diváci museli byť spokojní. Dobre sme zahrali najmä v obrane, čo bolo pre konečný úspech veľmi dôležité. Som veľmi šťastný a chlapcom za predvedený výkon poďakujem."
Ladislav Molnár (tréner Banskej Bystrice): "Rozhodla úvodná dvadsťminútovka. Domáci dali gól, ktorý ich posadil na koňa. Vstup do druhého polčasu sme mali dobrý, narátal som dve-tri naše šance, žiaľ ani jednu sme nevyužili. Potom sme po nevinnej akcii inkasovali a keďže sme nedokázali odpovedať, zaslúžene sme prehrali."