Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2006

Bombu z prešovskej stanice zlikvidujú vo štvrtok v kameňolomePrvý vlak, po trojhodinovom prerušení železničnej dopravy v Prešove pre nález vojenskej munície, vypravili z prešovskej stanice asi 20 minút po 18. hodine smerom do Kysaku. Štyrom pyrotechnikom ...Zdieľať

PREŠOV 27. septembra (WEBNOVINY) – Prvý vlak, po trojhodinovom prerušení železničnej dopravy v Prešove pre nález vojenskej munície, vypravili z prešovskej stanice asi 20 minút po 18. hodine smerom do Kysaku. Štyrom pyrotechnikom trvalo vyše dvoch hodín, kým približne 120-kilogramovú leteckú bombu vysokú asi jeden meter vykopali zo zeme. Pri práci používali bager, motyku a lopatu. Muníciu potom naložili do vetriesky so špeciálnou úpravou a odviezli do kameňolomu do Brestova. Ako informoval agentúru SITA zástupca prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Daniel Džobanik, bombu zlikvidujú vo štvrtok. V noci bude pod policajným dohľadom. Na uvoľnení a prenášaní munície pracovali pyrotechnici z krajskej polície z Prešova a z Kriminalistického expertízneho ústavu v Košiciach. Na jej likvidácii bude spolupracovať aj armáda.

Počas výluky železničnej dopravy prešovská SAD posilnila spoje smerom do Košíc a Sabinova. Dopravný podnik mesta Prešov poskytol autobusy a šoférov na odvoz cestujúcich do najbližších vlakových staníc.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biely dom odmieta zverejniť plnú verziu správy tajných služieb
<< predchádzajúci článok
Gruzínska polícia zatkla ruských dôstojníkov za špionáž

Bombu z prešovskej stanice zlikvidujú vo štvrtok v kameňolome - diskusné fórum čitateľov