Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2021

Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadovBritský premiér Boris Johnson vyjadril znepokojenie z toho, že v Spojenom kráľovstve rastie počet prípadov variantu koronavírusu, ktorý prvýkrát ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_florence_nightingale_service_17599 54332764d0b947d78efb70f6f5de7908 676x451 13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson vyjadril znepokojenie z toho, že v Spojenom kráľovstve rastie počet prípadov variantu koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v Indii. Vyjadril sa tak vo štvrtok po tom, ako štúdia univerzity Imperial College London ukázala, že indický variant vírusu sa v Anglicku čoraz viac šíri pred blížiacim sa ďalším zmiernením reštrikcií.


Je to znepokojujúci variant," povedal Johnson. „Chceme zabezpečiť, že prijmeme všetky preventívne kroky," povedal britský premiér.

Univerzita Imperial College London v najnovšej správe uviedla, že celkovo počet prípadov koronavírusu v Anglicku klesol najnižšie od augusta minulého roka po striktnom lockdowne a úspešnej distribúcii vakcín. Univerzita však upozornila, že pozorne by sa mal monitorovať indický variant. Tento variant tvoril 7,7 percenta zo 127-tisíc infekcií odhalených od 15. apríla do 3. mája. Profesor Steven Riley uviedol, že nie je jasné, či indický variant je nákazlivejší, ale varoval, že také riziko existuje.


Zdroj: Webnoviny.sk - Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič jazdil na D1 v protismere, pátra po ňom polícia (video)
<< predchádzajúci článok
Obyvatelia v kolumbijskom Cali nemajú dostatok benzínu či potravín, protestujúci blokujú cesty

Borisa Johnsona znepokojuje indický variant koronavírusu, v Británii sa stúpa počet prípadov - diskusné fórum čitateľov