05. februára 2018

Boxerka Triebeľová triumfovala na turnaji Golden Girl vo Švédsku

Boxerka Jessica Triebeľová, archívna snímka.

Boxerka Jessica Triebeľová, archívna snímka. Foto: FB Boxuj fér
Bratislava 5. februára (TASR) - Slovenská boxerka Jessica Triebeľová triumfovala na turnaji Golden Girl vo Švédsku. V konkurencii 166 boxeriek z 20 štátov sveta získala titulový opasok ako najmladšia pästiarka v histórii podujatia.

Triebeľová sa vo Švédskom meste Boras predstavila v kategórii do 57 kg. V prvom kole zdolala 5:0 na body Oyuntsetsey Yesugenovú z Mongolska, vo finále zvíťazila nad domácou Itzou Pabonreyesovou a stala sa víťazkou kategórie. Za svoj výkon navyše získala cenu za najlepšiu šoumenku v ringu. Triebeľovú napokon vyhlásili aj za najlepšiu boxerku celého turnaja. Po prvý raz v deväťročnej histórii turnaja tak túto cenu dostala pästiarka z kategórie Youth.

Okrem opasku dostala slovenská ženská nádej boxu od organizátorov vstupenku na prestížny dvojtýždňový kemp na Kubu, kde ju čakajú tréningy s domácou reprezentáciou. Cieľom Triebeľovej je štart na OH v Tokiu v roku 2020.