Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2023

Branislav Škripek vstupuje do KDH, Kresťanská únia rokuje s Matovičom aj stranou Za ľudíKresťanskú úniu (KÚ) opúšťa Branislav Škripek a vstupuje do Kresťanskodemokratického ...Zdieľať
branislav skripek 676x451 30.5.2023 (SITA.sk) - Kresťanskú úniu (KÚ) opúšťa Branislav Škripek a vstupuje do Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Ako uviedla KÚ v tlačovej správe, Škripek sa v tejto situácii ako jednotlivec rozhodol pomôcť kresťanským demokratom a ponúkol sa, že bude na ich kandidátke.


KDH odmietlo spoločný predvolebný postup s KÚ, hoci mu podľa KÚ hrozí, že sa po tretíkrát nedostane do Národnej rady SR. KÚ v súčasnosti rokuje o predvolebnej koalícii s hnutím Obyčajný ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a priatelia i stranou Za ľudí.

„Bývalému členovi KÚ ďakujeme za doterajšiu spoluprácu a jemu i celému KDH prajeme všetko dobré. Všetkých päť poslancov Kresťanskej únie bude naďalej spoločne zastupovať konzervatívny hlas v parlamente," uviedla KÚ v tlačovej správe.


Zdroj: SITA.sk - Branislav Škripek vstupuje do KDH, Kresťanská únia rokuje s Matovičom aj stranou Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament ani na štvrtý pokus neotvoril mimoriadnu schôdzu a piaty nebude nasledovať. (naživo)
<< predchádzajúci článok
Najmodernejšia výrobná hala v strednej Európe má vyrásť v Kopřivnici