Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. júla 2020

Brankár Bayernu Manuel Neuer si zavaril v Chorvátsku, keď spieval nacionalistickú pieseňKapitán Bayernu Mníchov aj nemeckej futbalovej reprezentácie brankár Manuel ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_bundesliga_soccer_83820 02c48ddeb55e4ea685e3d63b47de49f4 676x468 14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Kapitán Bayernu Mníchov aj nemeckej futbalovej reprezentácie brankár Manuel Neuer si počas dovolenky v Chorvátsku nechtiac zavaril. Na internete sa objavilo video, ktoré 34-ročného gólmana zachytilo spievať kontroverznú pieseň Lijepa li si (Si krásna, pozn.).

Neoficiálna hymna


Táto nacionalistická pieseň je neoficiálnou hymnou chorvátskej futbalovej reprezentácie a Neuer ju spieval na pláži so skupinou ďalších mužov.

Uvedená skladba pochádza z deväťdesiatych rokov minulého storočia a jej slová ospevujú krásu regiónu Herceg-Bosna. Ten bol v prvej polovici 90-tych rokov chorvátskou územnou správnou jednotkou na území dnešnej Bosny a Hercegoviny.

Pieseň v roku 1998 zložil chorvátsky nacionalistický spevák Marko Perkovič, ktorému viaceré európske krajiny zakázali vystupovať pre podozrenie, že sympatizuje s pronacistickým ustašovským režimom z druhej svetovej vojny.

Na dovolenke s trénerom


Perkovič je známy aj pod prezývkou Thompson podľa typu samopalu, ktorý používal počas vojnového konfliktu na území Chorvátska (1990-1995). Ten bol súčasťou občianskej vojny v Juhoslávii (1991-2001).

O Neuerovom prešľape informoval britský web BBC Sports. Nemecký gólman je na dovolenke v Chorvátsku s jeho trénerom Tonim Tapalovičom, ktorý sa síce narodil v Nemecku, ale má chorvátske korene.

Je pravdepodobné, že brankár ani netušil, akú pieseň spieva, keďže podľa jeho manažéra neovláda chorvátsky jazyk.
Zdroj: Webnoviny.sk - Brankár Bayernu Manuel Neuer si zavaril v Chorvátsku, keď spieval nacionalistickú pieseň © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FK Senica má nového trénera, stal sa ním bývalý lodivod Michaloviec Anton Šoltis
<< predchádzajúci článok
Štyridsiatnik Rudolf Huna ešte nekončí a Liptákom pomôže aj v ďalšej sezóne Tipsport ligy

Brankár Bayernu Manuel Neuer si zavaril v Chorvátsku, keď spieval nacionalistickú pieseň - diskusné fórum čitateľov