Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. augusta 2009

Bratia Ebenovci vydali v reedícii prvé dva albumyBratia Ebenovci vydávajú v reedícii prvé dva albumy. Debutová nahrávka Malé písně do tmy vyšla v roku 1984. V tom čase už boli Kryštof, Marek a David Ebenovci hviezdami folkových festivalov. Ako ...Zdieľať
BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) - Bratia Ebenovci vydávajú v reedícii prvé dva albumy. Debutová nahrávka Malé písně do tmy vyšla v roku 1984. V tom čase už boli Kryštof, Marek a David Ebenovci hviezdami folkových festivalov. Ako hostia sa na ich prvom albume predstavili len perkusionista Jan Noha a kontrabasista Jaromír Honzák. Ebenovci si však vystačili aj sami, hrali na strunové, klávesové a dychové nástroje, ale aj na perkusie a vďaka jedinečnej aranžérskej invencii zaujali svojich fanúšikov veľkým spektrom hudobných farieb. Druhý album Tichá domácnost, ktorý vyjde tiež v reedícii, nahrali Ebenovci až jedenásť rokov po debute.


Do roku 1995 sa Marek venoval hereckej kariére, najstarší Kryštof vedeckej práci a najmladší David pôsobil ako vedúci súboru Schola Gregoriana Pragensis, ktorý založil v roku 1987. Ebenovci tak vydaním druhého albumu všetkých prekvapili. Na nahrávanie si pozvali niekoľko vzácnych hostí. Iva Bittová naspievala s Markom Ebenom dve duetá. Ďalej spolupracovali s Mišíkovou kapelou ETC, s ktorou koncertujú dodnes, ale aj s gitaristom Pavlom Skálom, basgitaristom Vladimírom Gumom Kulhánkom a bubeníkom Tomášom Krčkom.

Informoval o tom internetový portál iDNES.cz.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka a herečka Rachel Stevens sa vydala
<< predchádzajúci článok
Petržalskí psičkári sa nepolepšili, pravidlá stále porušujú