Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2021

Bratislava otvorí po ročnej pauze vianočné trhy, mali by byť bez odpadu a vo vyššej kvaliteVianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave otvoria po ročnej prestávke v piatok 26. novembra. Ako informuje hlavné mesto, pokračovať budú s novým konceptom vianočných trhov, ktoré budú zamerané na ...Zdieľať
vianocne trhy bratislava 676x451 8.11.2021  - Vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave otvoria po ročnej prestávke v piatok 26. novembra. Ako informuje hlavné mesto, pokračovať budú s novým konceptom vianočných trhov, ktoré budú zamerané na kvalitu a budú zero waste.

Vstup bude podmienený COVID automatu„Môžete sa tešiť na viac ako 40 stánkov s vianočnými špecialitami, tradičnou slovenskou, ale aj medzinárodnou kuchyňou, a tiež na stánky, kde nájdete pochúťky bez lepku, mäsa či laktózy, a napríklad aj darčeky," uvádza mesto.

Vianočné trhy potrvajú do 22. decembra. Vstup na Hlavný trh bude podľa aktuálneho nastavenia COVID semaforu v čase spustenia trhov, buď v režime kompletne očkovaní alebo OTP.

Vynovené vianočné osvetlenie


Na tohtoročné vianočné trhy sa pripravuje aj mestská časť Staré Mesto, ktorá je organizátorom trhov na Hviezdoslavovom námestí. „Adventné obdobie by sa tento rok mohlo priblížiť tomu, na čo sme boli zvyknutí z predpandemických rokov," uvádza mestská časť.

Ulice historického jadra sa rozsvietia vynoveným vianočným osvetlením, k tradičnému vianočnému stromčeku na Hviezdoslavovom námestí pribudne aj stromček na Rázusovom nábreží. Konanie a finálna podoba trhov bude závisieť od vývoja pandemickej situácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava otvorí po ročnej pauze vianočné trhy, mali by byť bez odpadu a vo vyššej kvalite © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavné právo na obhajobu môže byť obmedzené, advokátska komora má vážne obavy
<< predchádzajúci článok
Vyšehrad: Fylm v kinách už na jar 2022