Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Bratislavčania sa môžu cez horúčavy osviežiť v kúpaliskách i jazeráchBratislavčania sa môžu v aktuálnych horúčavách ochladiť v kúpaliskách i prírodných jazerách. Väčšina z nich je už prístupná verejnosti.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 11. júna (TASR) – Bratislavčania sa môžu v aktuálnych horúčavách ochladiť v kúpaliskách i prírodných jazerách. Väčšina z nich je už prístupná verejnosti.


Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe informuje, že sú už otvorené letné kúpaliská Rosnička v Dúbravke, kúpalisko v Lamači, kúpalisko Tehelné pole v Novom Meste či kúpalisko Delfín v Ružinove. Riaditeľ STaRZ Peter Vojtko pre TASR uviedol, že otvorené sú aj Zlaté piesky, oficiálne sa tu však sezóna začne v sobotu (15. 6.). Zatvorené sú doteraz kúpaliská Krasňany, kde zatiaľ predpokladajú otvorenie 21. júna a kúpalisko Rača, kde sa má sezóna začať od 28. júna.

Prevádzkovateľ letného kúpaliska Matadorka v Petržalke na sociálnej sieti informuje, že finišujú s prípravami na novú letnú sezónu. "Brány kúpaliska Matadorka plánujeme otvoriť v druhej polovičke júna. Ak sa nám však všetko podarí pripraviť v predstihu a počasie nám bude priať, tak aj skôr, a to už cez víkend 15. a 16. júna," spresnil. Prevádzkovateľ kúpaliska Mičurin na sociálnej sieti napísal, že kúpalisko otvoria 1. júla.

Bratislavčania sa môžu osviežiť aj v jazerách, akým je napríklad Veľký Draždiak v Petržalke. Od 27. júna do konca augusta tu bude prítomná aj vodná záchranná služba. Na letnú sezónu pripravujú už od apríla aj areál jazera Kuchajda. V týchto dňoch sa podľa starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého robia odbery vody z jazera na rozbor. "Podľa ich výsledku uvidíme, či je voda vhodná na kúpanie pre ľudí," podotkol. Obľúbeným miestom Bratislavčanov na kúpanie sa je aj Rusovské jazero či Malé jazero pri Čunove.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Baltops preverí spoluprácu spojencov z NATO na mori i vo vzduchu
<< predchádzajúci článok
Pri ostrove Lesbos sa prevrátila loď s migrantmi: 7 ľudí je mŕtvych

Bratislavčania sa môžu cez horúčavy osviežiť v kúpaliskách i jazerách - diskusné fórum čitateľov