Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. januára 2022

Bratislavský kraj eviduje rekordný počet žiadateľov o dotácie, najväčší záujem bol v oblasti kultúry


Tagy: Dotácie

Do ostatného ročníka Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS), ktorú každoročne vyhlasuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK), prišlo celkovo 807 žiadostí o podporu, čo je o 130 viac ako v ...Zdieľať
gettyimages 1307283710 676x451 28.1.2022  - Do ostatného ročníka Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS), ktorú každoročne vyhlasuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK), prišlo celkovo 807 žiadostí o podporu, čo je o 130 viac ako v predchádzajúcom roku. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.


„Výzvu hodnotím veľmi pozitívne, pretože o našu schému prejavila verejnosť obrovský záujem. Žiadostí prišlo viac než v predkrízovom roku 2019 a ide o historicky jednu z najvyšších účastí v rámci BRDS,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Prišlo viac žiadostí ako vlani


BRDS bola vyhlásená v štyroch oblastiach podpory, a to kultúra, životné prostredie a rozvoj vidieka, šport a mládež. V každej tejto oblasti prišlo viac žiadostí ako vlani. Najviac žiadostí prišlo v oblasti kultúry, a to 407.

Druhou najžiadanejšou oblasťou bol šport, kde BSK eviduje 229 žiadostí o dotáciu. Nasleduje oblasť životné prostredie a rozvoj vidieka, kde bolo podaných 107 projektov, a oblasť mládež so 64 žiadosťami.

Podpora kvalitných a zmysluplných projektov


Aktuálne žiadosti prechádzajú formálnou kontrolou. Po nej budú hodnotené odbornými hodnotiacimi komisiami. Posledné slovo budú mať 8. apríla župní poslanci, ktorí budú na zastupiteľstve schvaľovať úspešné žiadosti.

„Bratislavská regionálna dotačná schéma pomôže aj takým sektorom, ktoré sa pre pandémiu koronavírusu dostali na vedľajšiu koľaj. Vďaka nej podporíme kvalitné a zmysluplné projekty, ktoré spravia náš kraj krajším," uzavrel predseda BSK.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavský kraj eviduje rekordný počet žiadateľov o dotácie, najväčší záujem bol v oblasti kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Dotácie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Colours of Ostrava 2022 príde aj pesničkárka Phoebe Bridgersová
<< predchádzajúci článok
V Taliansku vydražili list oznamujúci únos zavraždeného expremiéra Alda Mora