Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2022

Bratislavský Správny súd hľadá sudcov, jeho predsedníčka vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miestPredsedníčka Správneho súdu v Bratislave Eva Behranová vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miest sudcu Správneho súdu v Bratislave, informoval v tlačovej správe hovorcaZdieľať
spis 3 b 676x470 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Správneho súdu v Bratislave Eva Behranová vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miest sudcu Správneho súdu v Bratislave, informoval v tlačovej správe hovorca Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR) Michal Hajtol. Ďalej uviedol, že termín na predkladanie žiadostí je do 21. októbra, vrátane.


„So súhlasom Súdnej rady SR môže minister spravodlivosti SR Viliam Karas odpustiť vykonanie odbornej justičnej skúšky u toho uchádzača, ktorý je preukázateľne vedeckou alebo inou významnou osobnosťou v odbore práva a najmenej 10 rokov je činný v právnickom povolaní," doplnil Hajtol.

Hovorca taktiež informuje, že skúšku je možné odpustiť i tomu uchádzačovi, ktorý konal a rozhodoval najmenej 10 rokov v oblasti verejnej správy alebo pôsobil v oblasti tvorby legislatívy. Uchádzači môžu svoje žiadosti doručiť na adresu NSS SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavský Správny súd hľadá sudcov, jeho predsedníčka vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnu
<< predchádzajúci článok
Fínsko výrazne obmedzí vstup Rusov na svoje územie a zredukuje vydávanie víz, chce jednotný postup v celom Schengene