Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júla 2020

Británia nezaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, ministerstvo zahraničných vecí je rozhorčenéNezaradenie Slovenska medzi bezpečné krajiny pre Spojené kráľovstvo nepovažuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) za opodstatnené.Zdieľať
Británia nezaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, ministerstvo zahraničných vecí je rozhorčené

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie. Slovenská diplomacia už v Londýne aj v Bratislave opakovane intervenovala s cieľom prehodnotiť britský postoj.

Neopodstatnené rozhodnutie Británie

Britská diplomacia ubezpečila MZVEZ, že urobí vo veci maximum, avšak s tým, že ide o rozhodnutie zdravotníckych orgánov Spojeného kráľovstva.

Rozhodnutie Veľkej Británie nezaradiť Slovensko medzi bezpečné krajiny, z ktorého vyplýva pre našich občanov povinnosť absolvovať po príchode do tejto krajiny karanténu, nepovažuje MZVEZ SR vzhľadom na epidemiologickú situáciu na Slovensku, za opodstatnené,“ uviedlo MZVEZ v reakcii na to, že Slovensko nepatrí medzi bezpečné krajiny v novom bezpečnostnom zozname Spojeného kráľovstva. Ministerstvo uvádza, že podniklo viacero krokov aby Briti prehodnotili svoje rozhodnutie.

Slováci musia počítať s obmedzeniami

MZVEZ v tejto súvislosti tiež pripomína, že tak ako ona nemá nijaký vplyv na rozhodnutia slovenských epidemiológov, ktoré rešpektuje, pretože chránia zdravie našich občanov, nemá vplyv ani na rozhodnutia epidemiológov iných krajín. „Dôrazne odmietame politicky motivovanú kritiku predstaviteľov Smeru v tejto otázke, nakoľko každá krajina, tak ako Slovensko, prijíma svoje suverénne rozhodnutia a aj my sme boli v ostatnom období predmetom kritiky od ostatných štátov pre naše reštriktívne opatrenia. Rovnako nenesieme zodpovednosť za to, že si predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR celú záležitosť všimol až po týždni,“ uviedol tlačový odbor ministerstva v súvislosti s kritikou poslanca Juraja Blanára (Smer-SD)

Rezort diplomacie tiež pripomenul platnosť odporúčania necestovať do Spojeného kráľovstva, pretože ju slovenskí epidemiológovia nezaradili medzi bezpečné krajiny. „Ak sa naši občania rozhodnú napriek tomu cestovať, musia v tejto krajine nateraz počítať s obmedzeniami, ktoré veríme, britská strana čoskoro vo vzťahu k SR odstráni,“ uzatvára MZVEZ.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Pribudlo 23 infikovaných. Nakazení sú po celom Slovensku (11. 7. 2020)
 Na hraniciach budú opäť policajné hliadky. Viete, aké sú vaše povinnosti pri návrate na Slovensko? (10. 7. 2020)
 Počet nových prípadov koronavírusu na Slovensku stúpa, infikovaných Mikas rozdelil do troch skupín (10. 7. 2020)
 Minister zdravotníctva Krajčí predloží na rokovanie vlády štatút pandemickej komisie (10. 7. 2020)
 Koronavírus: Máme 19 nových prípadov nákazy Covid-19, najviac v Rimavskej Sobote a Revúcej (10. 7. 2020)
 Prípadov s COVID-19 je stále viac: Včera pribudlo na Slovensku až 53 pacientov novým koronavírusom (9. 7. 2020)
 Remdesivir dostal prvý pacient na Slovensku, jeho zdravotný stav sa zlepšil (9. 7. 2020)
 V Spojených štátoch stúpol počet nakazených koronavírusom na tri milióny, rapídne sa zvýšilo testovanie (9. 7. 2020)
 Koronavírus: V utorok pribudlo na Slovensku 31 pacientov s COVID-19, nik sa nevyliečil (8. 7. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac vyliečených ako nakazených, urobili takmer 900 testov (7. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Hory sú záchranou ľudstva, do polovice storočia bude od vody z hôr závisieť viac ako miliarda ľudí
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Príde po víkendovom ochladení horúce leto?

Británia nezaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, ministerstvo zahraničných vecí je rozhorčené - diskusné fórum čitateľov