Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2020

Británia sa po Ciare pasuje s búrkou Dennis, vyžiadala si ľudské obete a hrozia záplavyVeľkú Britániu túto zimu neprestávajú sužovať nebezpečné búrky sformované v Atlantiku. Krajina sa ešte nespamätala z búrky Ciara, ktorá zasiahla Britské ostrovy minulý víkend,a už sa potýka s ...Zdieľať
britain_europe_storm_64279 c620448e95eb4257802b2cb8fb6d6485 676x452 16.2.2020 (Webnoviny.sk) - Veľkú Britániu túto zimu neprestávajú sužovať nebezpečné búrky sformované v Atlantiku. Krajina sa ešte nespamätala z búrky Ciara, ktorá zasiahla Britské ostrovy minulý víkend,a už sa potýka s ďalšou, v poradí už štvrtou veľkou búrkou tejto zimy, pomenovanou Dennis.

Letiská zrušili stovky letov


Na ostrovy zaútočila v sobotu, pričom ešte predtým ju predchádzali varovania zo strany amerického vládneho Centrum pre predpovede pre oceány (OPC), ktoré v sobotu ráno hlásilo, že v severnom Atlantickom oceáne ju sprevádzajú obrovské, až 30-metrové vlny.

Najmä sever Anglicka sužujú od soboty opäť silné dažde a záplavy, pri ktorých musia pomáhať príslušníci britskej armády. Postihnutá je aj doprava, londýnske aj iné britské letiská preventívne zrušili stovky letov.

Len letecká spoločnosť Easyjet ich zrušila 230. Počasie nepriaznivo ovplyvňuje aj železničnú dopravu, britské dráhy varujú cestujúcich, aby sa pripravili na meškanie a rušenie spojení.

Najmenej dve obete búrky


Búrka Dennis si v Anglicku v sobotu vyžiadala najmenej dve obete. Prvou sa stal muž, ktorý spadol do rozbúrených vôd z maltského ropného tankera B Gas Margrethe, kotviaceho pri pobreží mesta Margate na juhovýchode Anglicka.

Pátracia akcia, pri ktorej asistovalo britské vojenské námorníctvo, trvala sedem hodín. Zakrátko nato našli neďaleko pri pobreží aj druhú obeť búrky.

Britskí meteorológovia vydali v sobotu desiatky varovaní pred povodňami. Šesťdesiatosem z nich sa týka Anglicka, 40 Škótska a desať Walesu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia sa po Ciare pasuje s búrkou Dennis, vyžiadala si ľudské obete a hrozia záplavy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarské strany sa po prvýkrát nemusia dostať do parlamentu, ukazujú predvolebné prieskumy
<< predchádzajúci článok
Spomaľovanie ratu zamestnanosti na Slovensku by podľa analytikov malo pokračovať

Británia sa po Ciare pasuje s búrkou Dennis, vyžiadala si ľudské obete a hrozia záplavy - diskusné fórum čitateľov