Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

15. mája 2020

Británia zaznamenala počas pandémie zvýšený počet nelegálne zabitých dravých vtákov


Tagy: dravce vtáky

Britská Kráľovská spoločnosť na ochranu vtáctva (RSPB) zaznamenala počas obdobia pandémie nového koronavírusu zvýšený počet správ o nelegálnom zabití dravých vtákov. Patria medzi ne napríklad kaňa ...Zdieľať
dravce_007 676x483 15.5.2020  - Britská Kráľovská spoločnosť na ochranu vtáctva (RSPB) zaznamenala počas obdobia pandémie nového koronavírusu zvýšený počet správ o nelegálnom zabití dravých vtákov. Patria medzi ne napríklad kaňa sivá, sokol sťahovavý, haja červená, plamienka driemavá či jastraby.

Dravce chránené zákonomVedúci vyšetrovacieho tímu Mark Thomas označil kauzu za "divoký západ" na vidieku, pričom osoby, ktoré chceli strieľať na dravce, dostali viac odvahy vďaka tomu, že sa vonku pre obmedzenia súvisiace s koronavírusom pohybovalo menej ľudí. Všetky dravce sú chránené zákonom z roku 1981.

Thomas vyhlásil, že nárast prípadov presne koreluje s dátumom, odkedy začali platiť obmedzenia. RSPB v tomto ročnom období dostane tri alebo štyri správy o zabití dravcov za týždeň.

Počas pandémie však zaregistrovali takýto počet správ každý deň, pričom prichádzajú z rôznych častí krajiny. Dodali, že prípadov bude určite oveľa viac. Väčšina z nich súvisí so streleckými pozemkami.

Organizovaný zločin


Dravce sa väčšinou živia vtákmi určenými na športovú streľbu, akými sú napríklad jarabice alebo bažanty.

"Som skutočne znepokojený. Za 20 rokov som nič takéto nevidel. Toto nie sú mladiství so vzduchovkami v prírode, ale organizovaný zločin," vyjadril sa Thomas.

Amanda Anderson, riaditeľka The Moorland Association (MA), ktorej členovia majú veľké strelecké pozemky v Anglicku i Walese, odsúdila zabíjanie dravcov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia zaznamenala počas pandémie zvýšený počet nelegálne zabitých dravých vtákov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: dravce vtáky
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zoo vracia pandy späť do Číny, v dôsledku pandémie nemá pre ne dostatok bambusu
<< predchádzajúci článok
Facebook spolupracuje na novom podmorskom káblovom internetovom pripojení pre Afriku

Británia zaznamenala počas pandémie zvýšený počet nelegálne zabitých dravých vtákov - diskusné fórum čitateľov