Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2018

Británii hrozí nedostatok liekov po tvrdom brexiteIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Londýn 23. septembra (TASR) - Británii hrozí vážny nedostatok liekov, ak sa jej nepodarí dosiahnuť dohodu o brexite, ktorá by zabránila problémom na hraniciach s Európskou úniou (EÚ). Uviedol to generálny riaditeľ farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca Pascal Soriot pre nedeľník Sunday Times.


Farmaceutický koncern už v júli oznámil, že si začne budovať zásoby liekov ako "záchrannú sieť" pre prípad brexitu bez dohody. Soriot v rozhovore pre Sunday Times upozornil, že pre zložitosť dodávateľského reťazca vo farmaceutickom priemysle je viac ako pravdepodobné, že po brexite bez dohody a zavedení ciel na hraniciach dôjde k oneskoreniam dodávok.

"Máme produkty, ktoré sa pohybujú medzi Britániou a Európou v rôznych fázach výroby," povedal, "ak lieky uviaznu, máte problém."

Sunday Times v nedeľnom vydaní zároveň informoval, že automobilka Jaguar Land Rover podobne ako britský závod BMW zvažuje, že ak dôjde k brexitu bez dohody, preloží svoju zvyčajnú letnú odstávku výroby pre údržbárske práce tak, aby sa zhodovala s odchodom Británie z EÚ. Spojené kráľovstvo má vystúpiť z európskeho bloku 29. marca 2019.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Banskobystrickom kraji rastie počet chrípkových ochorení
<< predchádzajúci článok
Bratislavské podujatie Radosť byť seniorom pozýva na prednášky i hudbu

Británii hrozí nedostatok liekov po tvrdom brexite - diskusné fórum čitateľov