Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2019

Britská automobilka Aston Martin sa v 3. kvartáli prepadla do stratyBritský výrobca luxusných áut Aston Martin sa v 3. kvartáli prepadol do straty. Dôvodom bol pokles predaja, pričom najviac sa dopyt znížil na európskom a ázijskom trhu. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 7. novembra (TASR) - Britský výrobca luxusných áut Aston Martin sa v 3. kvartáli prepadol do straty. Dôvodom bol pokles predaja, pričom najviac sa dopyt znížil na európskom a ázijskom trhu.


Spoločnosť, ktorej autá preslávili filmy o Jamesovi Bondovi, zaznamenala za tri mesiace do konca septembra stratu pred zdanením vo výške 13,5 milióna libier (15,62 milióna eur). Na porovnanie, v rovnakom období minulého roka evidoval Aston Martin zisk 3,1 milióna libier.

Tržby sa znížili o 11 % na 250 miliónov libier, keďže dopyt po niektorých tradičných modeloch firmy klesol. Predaj sa znížil o 16 %, pričom v regióne Európa, Blízky východ a Afrika pokles predstavoval 17 %. Dôvodom je najmä pokračujúca neistota súvisiaca s brexitom a spomaľovanie rastu ekonomiky v dôsledku obchodných sporov.

Spoločnosť sa teraz spolieha najmä na svoje prvé športovo-úžitkové vozidlo DBX. To by malo mať svetovú premiéru 20. novembra v Pekingu, pričom prvé dodávky plánuje firma na budúci rok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mužovi, ktorý tyčou napadol 63-ročného seniora, hrozí 10 rokov väzenia
<< predchádzajúci článok
Meningokové ochorenia ohrozujú najmä deti, prevenciou je očkovanie

Britská automobilka Aston Martin sa v 3. kvartáli prepadla do straty - diskusné fórum čitateľov