Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. januára 2020

Bubeník Aerosmith zažaloval ostatných členov kapely,nechcú mu dovoliť hrať na koncertoch


Tagy: Aerosmith

Americký bubeník Joey Kramer zažaloval spoluhráčov zo svojej domovskej skupiny Aerosmith za to, že mu údajne nechcú dovoliť s nimi hrať na nadchádzajúcich koncertoch. Po tom, čo si zranil členok a pol roka s ...Zdieľať
aerosmith_drummer_lawsuit_04369 dc06c8da9f5f40bdbde0d3d239fc5d8d 676x451 23.1.2020 (Webnoviny.sk) - Americký bubeník Joey Kramer zažaloval spoluhráčov zo svojej domovskej skupiny Aerosmith za to, že mu údajne nechcú dovoliť s nimi hrať na nadchádzajúcich koncertoch. Po tom, čo si zranil členok a pol roka s kapelou nevystupoval, od neho spoluhráči podľa žaloby požadovali, aby najskôr poriadne cvičil a preukázal im, že už opäť hrá "na zodpovedajúcej úrovni". Podľa 69-ročného Kramera je táto požiadavka "umelým, vymysleným a doteraz neznámym štandardom" v kapele.


Kramer v podaní na súd v Plymouthe v štáte Massachussetts argumentuje, že aj zvyšní členovia skupiny, teda spevák Steven Tyler, gitaristi Joe Perry, Bradley Whitford a basgitarista Tom Hamilton, boli všetci nedávno "vyradení" z činnosti zraneniami a chorobami, a nikto z nich sa nemusel opätovne uchádzať o účinkovanie kapele a dokazovať, že je opäť "vo forme".

"Joey Kramer je náš brat, a to, aby bol v dobrej pohode, má pre nás najvyššiu dôležitosť. Posledných šesť mesiacov však nebol emocionálne ani fyzicky schopný s kapelou vystupovať, čo aj sám priznal," reagovali na žalobu zvyšní členovia formácie.

Aerosmith


vznikli v roku 1970 v Bostone a debutovali o tri roky neskôr eponymnou štúdiovkou. V súčasnosti majú na konte pätnásť albumov, pričom tým zatiaľ posledným je Music From Another Dimension! (2012). K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Love In An Elevator, Cryin', Crazy, Janie's Got A Gun, Jaded, Livin' On The Edge, Pink či I Don't Want To Miss A Thing zo snímky Armageddon (1998).

Štvornásobných držiteľov Grammy uviedli v roku 2001 do Rock'n'rollovej siene slávy, pričom Steven Tyler a Joe Perry získali v roku 2013 ASCAP Founders Award a uviedli ich do Skladateľskej siene slávy.
Zdroj: Webnoviny.sk - Bubeník Aerosmith zažaloval ostatných členov kapely,nechcú mu dovoliť hrať na koncertoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Aerosmith
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Il Bohemo – balancovanie na hrane vážnej a populárnej hudby
<< predchádzajúci článok
Vedci identifikovali najstarší kráter na Zemi spôsobený asteroidom, má viac ako 2 miliardy rokov

Bubeník Aerosmith zažaloval ostatných členov kapely,nechcú mu dovoliť hrať na koncertoch - diskusné fórum čitateľov