Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2020

Budú môcť Slováci dovolenkovať v Chorvátsku? Krajina otvorí hranice pre desať štátovChorvátsko sa chystá otvoriť svoje hranice pre občanov desiatich štátov Európskej únie. Vo štvrtok to počas stretnutia vlády povedal premiér Andrej Plenkovič. Cestovné ...Zdieľať
thinkstockphotos 179983080 676x451 28.5.2020 - Chorvátsko sa chystá otvoriť svoje hranice pre občanov desiatich štátov Európskej únie. Vo štvrtok to počas stretnutia vlády povedal premiér Andrej Plenkovič. Cestovné obmedzenia, ktoré krajina zaviedla pre pandémiu nového koronavírusu, sa po novom nebudú týkať občanov Slovenska, Rakúska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Slovinska, Nemecka, Estónska, Litvy a Lotyšska.


Zoznam krajín plánujú neskôr rozšíriť.

Otvorenie hraníc je súčasťou úsilia Záhrebu oživiť cestovný ruch oslabený obmedzeniami proti koronavírusu. Chorvátsko, ktoré má jednu z najslabších ekonomík v EÚ, je značne závislé od turizmu na svojom jadranskom pobreží. Krajina dúfa, že jej v zotavovaní po stratách pomôže letná sezóna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Budú môcť Slováci dovolenkovať v Chorvátsku? Krajina otvorí hranice pre desať štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košickí poslanci schválili odpustenie poplatkov za letné terasy, zrušili aj bezplatné parkovanie
<< predchádzajúci článok
Trnavská automobilka bude vyrábať naplno, vráti sa do štandardného režimu

Budú môcť Slováci dovolenkovať v Chorvátsku? Krajina otvorí hranice pre desať štátov - diskusné fórum čitateľov