Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2020

Trnavská automobilka bude vyrábať naplno, vráti sa do štandardného režimuTrnavská automobilka Groupe PSA Slovakia sa ako prvá zo slovenských automobiliek v júni vráti do štandardného režimu z obdobia pred koronakrízou. K ...Zdieľať
25 676x466 28.5.2020  - Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia sa ako prvá zo slovenských automobiliek v júni vráti do štandardného režimu z obdobia pred koronakrízou. K doterajším trom pracovným zmenám pridá aj víkendovú. Prvá bude v sobotu 6. júna v trvaní 12 hodín, druhá, tiež dvanásťhodinová, bude v nedeľu 7. júna.


Informoval o tom hovorca automobilky Peter Švec s tým, že výroba prebieha za dodržiavania prísnych hygienických opatrení.

Výrobné linky automobilky stáli z dôvodu koronakrízy od 19. marca, opäť sa rozbehli v jednozmennom režime až v prvej polovici mája. Od 18. mája pribudla druhá a o týždeň neskôr aj tretia zmena. Automobilka vyrábajúca model Peugeot 208, jeho elektrickú verziu e-208 a Citroën C3 sa v júni vráti k plnej produkcii, čo je podľa Šveca dôsledkom trendu zlepšovania vývoja trhu. Do práce sa tak môže vrátiť všetkých približne 4 500 zamestnancov.

V minulom roku zišlo z výrobných liniek automobilky Groupe PSA Slovakia 371 152 vozidiel, bolo to o 5,4 percenta viac ako v roku 2018. Trnavská automobilka medziročne zvyšovala výrobu už osem rokov po sebe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavská automobilka bude vyrábať naplno, vráti sa do štandardného režimu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budú môcť Slováci dovolenkovať v Chorvátsku? Krajina otvorí hranice pre desať štátov
<< predchádzajúci článok
Úrad vlády zavádza radikálnejšie protikorupčné normy, kritéria kontroluje audit

Trnavská automobilka bude vyrábať naplno, vráti sa do štandardného režimu - diskusné fórum čitateľov