Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

04. októbra 2020

Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiťPredbežný budúcoročný kalendár majstrovského seriálu formuly 1 uzrie svetlo sveta možno až koncom októbra. Austrálčania však už neoficiálne informovali o tom, že prestížny motoristický seriál sa ...Zdieľať
formula 1 676x410 4.10.2020  - Predbežný budúcoročný kalendár majstrovského seriálu formuly 1 uzrie svetlo sveta možno až koncom októbra. Austrálčania však už neoficiálne informovali o tom, že prestížny motoristický seriál sa rozbehne v marci v Melbourne v Albert Parku.

Ustúpili pandémii koronavírusuRiaditeľ podujatia Andrew Westcott to mal povedať pre špecializovaný portál Speedcafe. "Nikto z nás nemá záujem, aby sme preteky zrušili tak, ako sme to museli urobiť v tomto roku," uviedol Westcott, cituje ho aj portál thesportsrush.com.

Veľká cena Austrálie bola vyradená z kalendára F1 2020, keď krajina ustúpila pandémii koronavírusu.

Existovali tiež obavy, že otváracie preteky sezóny sa nebudú konať ani v budúcej sezóne, ale Westcott tvrdí, že to tak nebude.

Neskorší termín by nechceli


"Zvolíme taký prístup, aby sme boli dostatočne flexibilní a prispôsobiví situácii, ktorá nastane. A najmä si dáme záležať na tom, aby boli naše preteky bezpečné. Keďže sme nedávno usporiadali podujatie série Supercars, som optimista, že to zvládneme aj v marci budúceho roku," pokračoval Westcott.

Na otázku, či sa preteky efjednotky nemôžu konať v neskoršom termíne, odpovedal: "Musíme znova naštartovať cestovný ruch a priemysel, aby sme pomohli ekonomike štátu. Najlepšie bude, keď sa to bude diať už od marca."


Zdroj: Webnoviny.sk - Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozum a skúsenosti, Dallas predĺžil so Sekerom zmluvu o dva roky
<< predchádzajúci článok
Polášek s Dodigom dohrali na Roland Garros, nad ich sily bola dánsko-nemecká dvojica

Budúci ročník F1 sa vraj začne v Melbourne, Austrálčania už nechcú preteky zrušiť - diskusné fórum čitateľov