Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Bugár by podporil schôdzu, na ktorej by sa rokovalo o nových návrhochNa snímke podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) počas 53. schôdze NR SR 4. decembra 2019 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) počas 53. schôdze NR SR 4. decembra 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 4. decembra (TASR) - Keby opozícia iniciovala takú mimoriadnu schôdzu, ktorej programom by bolo prerokovanie len tých bodov, ktoré ešte v pléne predložené neboli, bola by povinnosť ich prerokovať. Myslí si to podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd).


Mimoriadnu schôdzu na prerokovanie 64 presunutých návrhov zákonov podľa Bugára nepodporili, pretože väčšina z nich boli už recyklované návrhy. "Keď už sme tri- alebo štyrikrát rokovali o tých istých návrhoch, ktoré sme už odmietli, povedzte mi dôvod, prečo by sme dva a pol mesiaca pred voľbami práve o nich rokovali v prvom čítaní," reagoval v stredu pred novinármi.

Keby opozícia navrhla do programu schôdze len tých zopár bodov, ktoré ešte prerokované neboli, Bugár by ju podporil. "A tie by sme potom museli, a ja si myslím, že to by bola naša povinnosť, aj prerokovať," skonštatoval.

Podľa poslanca Smeru-SD Mariána Kéryho je "úplne nezmyselné", aby bolo v prvom čítaní prerokovaných toľko bodov. "Ďalšia schôdza nie je naplánovaná, keby aj prešli do druhého čítania, tak už v tomto volebnom období by neboli schválené," zhodnotil.

Plénum v stredu neschválilo program mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala opozícia na prerokovanie presunutých návrhov zákonov. Opozícia tvrdí, že presunutím jej návrhov boli porušené demokratické práva poslancov.

O presunutí viac ako polovice návrhov zákonov predložených na aktuálnu schôdzu parlamentu rozhodli poslanci minulý týždeň. Procedurálny návrh predložil predseda Smeru-SD Robert Fico. Odôvodnil ho potrebou rozsiahlejšej diskusie k schvaľovaniu štátneho rozpočtu.

Opozícia už avizovala, že ak koalícia odmietne otvoriť mimoriadnu schôdzu na prerokovanie jej návrhov, bude sa podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča snažiť vyvodzovať zodpovednosť voči premiérovi a podpredsedovi Smeru-SD Petrovi Pellegrinimu. Nezaradení poslanci pôsobiaci v koalícii Progresívne Slovensko (PS)-Spolu už avizovali, že v prípade neotvorenia schôdze podajú podnet na Ústavný súd SR.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj vo Svidníku pristúpia k zvýšeniu miestnych daní a poplatkov
<< predchádzajúci článok
Radnica v Nitre vysadila v centre mesta nové dreviny

Bugár by podporil schôdzu, na ktorej by sa rokovalo o nových návrhoch - diskusné fórum čitateľov