Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Radnica v Nitre vysadila v centre mesta nové drevinyNa snímke vysadené stromček vo Vrakuni.Zdieľať
Na snímke vysadené stromček vo Vrakuni. Foto: Teraz.sk
Nitra 4. decembra (TASR) – Na Svätoplukovom námestí a pešej zóne v centre Nitry pribudli v týchto dňoch nové dreviny. Brestovec západný má pomôcť pri vytváraní tieňa predovšetkým počas horúcich letných mesiacov.


Drevina je známa skôr z krajín južnej Európy. „K výsadbe tohto typu stromu nás tlačí hlavne počasie, ktoré je už v lete porovnateľné so stredomorskými krajinami. Mohutný listnatý strom pomôže výborným tienením a je odolný aj v znečistenom prostredí. Dorastá do výšky a šírky asi 20 metrov,“ uviedol Andrej Jančovič z mestského úradu.

Celkovo bude vysadených 48 stromov, z nich bude dvadsaťsedem na samotnej pešej zóne a ďalších dvadsaťjeden pri budove Divadla Andreja Bagara. „Mesto sa aj týmto krokom snaží dobehnúť zameškané. Radnica tak nadviazala na trend, ktorý je v Európe samozrejmosťou, teda že funkcia zelene by mala mať aktuálne hlavne klimatické plusy súvisiace s ochladzovaním, tienením a tiež zachytávaním oxidu uhličitého,“ povedal Jančovič.

Výsadba takmer päťdesiatky stromov v centre by mala významne pomôcť zlepšiť nevyhovujúcu situáciu v centre mesta, kde v lete teploty neraz prekračujú 40 stupňov Celzia. „Radnica bude v aktivitách dopĺňania vhodnej zelene pokračovať. A to nielen v centre mesta, ale aj na sídliskách,“ doplnil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bugár by podporil schôdzu, na ktorej by sa rokovalo o nových návrhoch
<< predchádzajúci článok
Ryanair zníži prepravnú kapacitu v lete, meškajú dodávky lietadiel

Radnica v Nitre vysadila v centre mesta nové dreviny - diskusné fórum čitateľov