Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júna 2009

BUGÁR: Csáky s návrhom rokovať prichádza neskoroPredseda SMK Pál Csáky prichádza podľa Bélu Bugára so svojou snahou rokovať s trojicou poslancov NR SR, ktorá vystúpila z poslaneckého klubu, neskoro. „Dva týždne sa neozval. Na jednej strane ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Predseda SMK Pál Csáky prichádza podľa Bélu Bugára so svojou snahou rokovať s trojicou poslancov NR SR, ktorá vystúpila z poslaneckého klubu, neskoro. „Dva týždne sa neozval. Na jednej strane ponúka rokovanie, na druhej strane kope. Je to falošné,“ povedal Bugár dnes pre agentúru SITA. Zároveň upozornil, že trojica poslancov, v ktorej je okrem neho aj Gábor Gál a László Nagy, prerušila rokovania s vedením strany, pretože Csáky niečo hovoril im a niečo iné na verejnosti. Bugár ani dnes zatiaľ nechcel komentovať správy o tom, že zakladá novú politickú stranu. V centrále SMK sa hovorí o tom, že by jej založenie mali bugárovci oznámiť na budúci týždeň.


Csáky dnes uviedol, že bude Bugárovi volať, aby hovorili o vnútrostraníckej situácii. Podľa Bugára však zatiaľ nevolal.

Bugár je rád, že SMK získala v Európskom parlamente (EP) dva poslanecké mandáty. Dvanásťpercentnému zisku SMK podľa neho pomohla nízka volebná účasť. Odmieta tvrdenia predstaviteľov strany, že trojica poslancov škodila SMK v predvolebnej kampani. Upozornil, že SDKÚ-DS pri 16-percentnom zisku má tiež v EP len dvoch poslancov, to znamená, že ani SMK by zrejme viac nezískala. „Keby nehovorili predstavitelia SMK o vzniku novej strany, keby Miklós Duray a László Szigeti nestrašili voličov, možno by bolo viac percent, ale tri kreslá ťažko,“ zdôraznil. Podľa Bugára je dobré, že na Slovensku prišlo poslancov EP voliť viac voličov ako pred piatimi rokmi. Na druhej strane je to výzva, aby ľudia boli lepšie informovaní o EP, aby cítili potrebu prísť voliť.

Vzťahy SMK sa vyhrotili po Veľkej noci, keď zo strany vystúpil poslanec Zsolt Simon. Nasledovali ho viacerí členovia z regionálnych štruktúr. Následne z poslaneckého klubu vystúpila trojica poslancov - Bugár, Gál a Nagy.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vytopená Myjava odstraňuje škody
<< predchádzajúci článok
SMK nebude oslavovať Gašparovičovu inauguráciu