Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júna 2009

Vytopená Myjava odstraňuje škodyVážne škody spôsobila sobotná búrka v Myjave. Večerný, asi trištvrtehodinový lejak zaplavil námestie, garáže, Kultúrny dom Samka Dudíka, športový areál, cesty a rodinné domy v miestnej časti ...Zdieľať
TRENČÍN 7. júna (WEBNOVINY) – Vážne škody spôsobila sobotná búrka v Myjave. Večerný, asi trištvrtehodinový lejak zaplavil námestie, garáže, Kultúrny dom Samka Dudíka, športový areál, cesty a rodinné domy v miestnej časti Turá Lúka. Miestna samospráva v sobotu vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity, stav ohrozenia. V Myjave začali ráno odstraňovať škody, hasiči odčerpávajú vodu z garáži a pivníc. Po búrke pravdepodobne až na niekoľko mesiacov bude miestna športová hala nefunkčná. Tú zaplavilo a mesto asi bude musieť vymeniť palubovku. V kultúrnom dome bola volebná miestnosť, ktorú musela komisia opustiť a premiestniť sa do iných priestorov.


„Nakladače odstraňujú hrubé nánosy bahna z ciest a chodníkov, okolo domov vidno ľudí, ktorí sa snažia spod bahna zachrániť čo sa dá. Voda poškodila niekoľko motorových vozidiel a utopila domáce zvieratá. Búrkou je postihnuté aj Roľnícke družstvo Turá Lúka, areál základnej a materskej školy Turá Lúka, pohostinstvo Koliba a futbalový štadión v Turej Lúke,“ uviedol hovorca mesta Marek Hrin. „Veľmi kritická bola situácia v Turej Lúke, ktorá býva najviac postihnutá aj počas povodňovej aktivity rieky Myjava. Tá tentokrát prívalovú vlnu spôsobenú búrkou zvládla, škody však narobili jej prítoky a najmä voda stekajúca z polí,“ uviedol Hrin s tým, že pod vodou boli prakticky všetky domy v blízkosti koryta rieky, jej prítokov a pod svahmi pokrytými poliami a lúkami. „Povodne, ktoré zasiahli Myjavu začiatkom marca tohto roku, narobili škody za viac ako 36 513 €, no škody, ktoré narobila sobotná búrka budú zrejme ešte vyššie,“ dodal.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spor Paška vs. Mikloš ide do finále
<< predchádzajúci článok
BUGÁR: Csáky s návrhom rokovať prichádza neskoro