Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. júna 2023

Bugár sa vracia do strany Most-Híd 2023. Bude kandidovať aj vo voľbách? (video)aktualizované 8. júna, 13:01 Do strany Most-Híd 2023 vstupuje Béla Bugár, ktorý však ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 06 08 125904 676x468 8.6.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 8. júna, 13:01


Do strany Most-Híd 2023 vstupuje Béla Bugár, ktorý však nebude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách. Bugár nebude členom vedenia strany, chce jej však pomáhať a chodiť na mítingy.

Ako ďalej uviedol na štvrtkovej tlačovej besede, je tu aj pre to, aby sme po nadchádzajúcich voľbách začali žiť v krajine bez nenávisti. Dodal, že svoje skúsenosti z politiky chce zužitkovať.

Fond na modernizáciu národnostných škôl


Strana Most-Híd 2023 chce taktiež presadiť fond na modernizáciu národnostných škôl, v oblasti menšinovej politiky chcú iniciovať ďalšie rozšírenie jazykových práv a prijatie zákona o postavení národnostných menšín.

Ako ďalej na besede uviedol predseda strany László Sólymos, Most-Híd stojí na pilieroch vzájomnej dôvery, tolerancie i porozumenia a dodal, že dokážu presadiť to, čo považujú za dôležité.

„Odmietame hazard aj koketovanie s odchodom z Európskej únie a NATO, a hazardovanie s budúcnosťou Slovenska. Za to, že nebude nemocnica v Rázsochách, nemôže predsa Brusel (sídlo Európskej komisie, pozn. SITA), ale neschopnosť tých, ktorí túto krajinu riadili od roku 2020. Našu neschopnosť nemôžeme populisticky zneužiť na očierňovanie Bruselu," tvrdí Sólymos.

Chaos tu už máme


Ako pokračoval, Most-Híd 2023 chce skonsolidovať verejné financie a rozbitú štátnu správu. Za najdôležitejšie oblasti strana považuje zdravotníctvo, školstvo a rozširovanie národnostných práv či rozvoj vidieka.

„Musíme sa vrátiť najmä k štandardným legislatívnym procesom, ministerské návrhy nemôžu byť nahrádzané poslaneckými návrhmi bez odborného pripomienkového konania, lebo nastane chaos. Ten tu už máme, pretože takto fungovala vláda a koalícia posledné štyri roky," myslí si Sólymos.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Simon je už podľa Bugára rozhodnutý


Béla Bugár, ktorý opätovne vstúpil do strany s rozhodnutím nekandidovať v septembrových voľbách, na tlačovej besede informoval, že sa rozprával s predsedom Maďarského fóra Zsoltom Simonom o prípadnom spájaní. Simon je však už rozhodnutý, že koalíciu strán vytvárať nebudú.

„Ja si stále myslím, že je nádej, že nakoniec sa ešte podarí oveľa viac spájať aj tých, ktorí budú cítiť, že nemajú šancu dostať sa do parlamentu. Táto volebná koalícia túto šancu bude mať," dodal.


Zdroj: SITA.sk - Bugár sa vracia do strany Most-Híd 2023. Bude kandidovať aj vo voľbách? (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu o konšpiráciách Smeru-SD, Fico podľa Sulíka stelesňuje zlo
<< predchádzajúci článok
Polícia našla pod mostom Lanfranconi nehybné telo muža