Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2007

Bush na novom historickom minimePodpora amerického prezidenta Georgea Busha klesla na nové historické minimum. Pokles podpory zaznamenal aj americký Kongres. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry AP a inštitútu Ipsos, ...Zdieľať

WASHINGTON 4. októbra (WEBNOVINY) - Podpora amerického prezidenta Georgea Busha klesla na nové historické minimum. Pokles podpory zaznamenal aj americký Kongres. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry AP a inštitútu Ipsos, ktorého výsledky zverejnili vo štvrtok.

Busha momentálne podporuje 31 percent Američanov, čo je oproti posledným niekoľkým prieskumom AP a Ipsos pokles o jedno percento. Kongresu podľa najnovšieho prieskumu dôveruje 22 percent Američanov, čo je tiež najmenej od decembra 2003, odkedy obe agentúry tieto prieskumy vykonávajú. Podpora Kongresu sa postupne znižuje už od januára, keď v ňom po voľbách získali prevahu demokrati.

Najnižšiu podporu zo všetkých amerických prezidentov mal v rokoch 1951 a 1952 Harry Truman - 23 percent. Kongresu v roku 1992 dôverovalo len 18 percent Američanov.

Najnovší telefonický prieskum AP/Ipsos prebiehal od pondelka do stredy na vzorke 1005 dospelých Američanov.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výskyt cholery v Iráne je pod kontrolou
<< predchádzajúci článok
Kim Čong-il a Ro Mu-hjon chcú ukončiť vojnový stav

Bush na novom historickom minime - diskusné fórum čitateľov