Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2006

Bush prevzal zodpovednosť za volebný úspech demokratovPrezident Spojených štátov amerických George W. Bush v stredu prevzal osobnú zodpovednosť za víťazstvo Demokratickej strany nad republikánmi v kongresových voľbách. Demokrati vo voľbách získali ...Zdieľať

WASHINGTON 8. novembra (WEBNOVINY) - Prezident Spojených štátov amerických George W. Bush v stredu prevzal osobnú zodpovednosť za víťazstvo Demokratickej strany nad republikánmi v kongresových voľbách. Demokrati vo voľbách získali väčšinu v dolnej komore Kongresu, čím ohrozili presadzovanie republikánskej politickej agendy počas zvyšných dvoch rokov Bushovho funkčného obdobia.

"Samozrejme som sklamaný výsledkom volieb," vyhlásil Bush na tlačovej konferencii v Bielom dome. "Ako vodca Republikánskej strany nesiem veľkú časť zodpovednosti," dodal. "Lídrom svojej strany som povedal, že teraz je našou povinnosťou preniesť sa cez voľby a spolupracovať s demokratmi a nezávislými vo významných záležitostiach, ktorým čelí táto krajina."

Prezident predtým telefonicky oslovil predstaviteľov Demokratickej strany, pričom im zablahoželal k úspechu a vyjadril vôľu spolupracovať. Ako informovala hovorkyňa Dana Perinová, Bush pozval pravdepodobnú novú predsedníčku Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovú a ďalšieho významného demokrata Stenyho Hoyera na štvrtkový obed do Bieleho domu. Prezident podľa nej vyjadril "silného ducha dobrej vôle a spolupráce" a všetci účastníci rozhovorov prisľúbili, že budú spolupracovať.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vatikán žiada zákazať pochod homosexuálov v Jeruzaleme
<< predchádzajúci článok
Iracký premiér trvá na poprave Saddáma Husajna

Bush prevzal zodpovednosť za volebný úspech demokratov - diskusné fórum čitateľov