Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2006

Vatikán žiada zákazať pochod homosexuálov v JeruzalemeVatikán v stredu vyzval Izrael, aby zakázal plánovaný pochod homosexuálov v Jeruzaleme s ohľadom na "cítenie miliónov židovských, moslimských a kresťanských veriacich". Rímskokatolícka cirkev v ...Zdieľať

VATIKÁN 8. novembra (WEBNOVINY) - Vatikán v stredu vyzval Izrael, aby zakázal plánovaný pochod homosexuálov v Jeruzaleme s ohľadom na "cítenie miliónov židovských, moslimských a kresťanských veriacich". Rímskokatolícka cirkev v súvislosti s pochodom vyjadrila rozhorčenie, pričom iniciatívu v svätom meste považuje za "vážnu urážku". Na piatkovom sprievode sa mali zúčastniť tisíce aktivistov, podľa posledných vyjadrení izraelskej polície ho však pravdepodobne budú musieť odložiť pre zvýšenú hrozbu samovražedných útokov palestínskych radikálov.

"Svätá stolica pri mnohých príležitostiach zopakovala, že právo na slobodu prejavu... podlieha spravodlivým hraniciam, zvlášť vtedy, ak by výkon tohto práva urazil náboženské cítenie veriacich," upozorňuje Vatikán. "Je zrejmé, že sprievod gayov plánovaný v Jeruzaleme sa preukáže ako ofenzívny voči veľkej väčšine židov, moslimov a kresťanov vzhľadom k posvätnému charakteru mesta." Vatikán zároveň informoval, že požiadal svojho vyslanca v Izraeli, aby tamojšiemu ministerstvu zahraničných vecí vyjadril svoje poľutovanie.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demokrati ovládli Kongres, Bush odvolal Rumsfelda
<< predchádzajúci článok
Bush prevzal zodpovednosť za volebný úspech demokratov

Vatikán žiada zákazať pochod homosexuálov v Jeruzaleme - diskusné fórum čitateľov