16. septembra 2008

Bystrica suverénne zdolala majstra

Úvodné minúty stretnutia patrili favorizovaným hosťom, no ich aktivita bola neefektívna. Domáci z ničoho nič udreli v 6. min, keď Richter našiel pred bránkou Tománka, ktorý zblízka prekonal ...

BRATISLAVA 16.septembra (WEBNOVINY) - Úvodné minúty stretnutia patrili favorizovaným hosťom, no ich aktivita bola neefektívna. Domáci z ničoho nič udreli v 6. min, keď Richter našiel pred bránkou Tománka, ktorý zblízka prekonal hosťujúceho brankára Konráda - 1:0. Tradičná opora "belasých" gólman Sasu Hovi je zranený. HC'05 Banská Bystrica - Slovan Bratislava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) Góly: 6. Tománek (M. Richter), 8. Škvaridlo (Češík, Jánoš), 16. Češík (Jánoš), 24. Igor Majeský (Bulík), 50. Tománek (Ľ. Sabol, Igor Majeský) - 14. Kuľha (Vaic, Pavlas) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Tvrdoň, 2400 divákov "Barani" dostali krídla a už o 94 sekúnd neskôr sa tešili z druhého gólu po peknej akcii Jánoša s Češíkom. Na pravej strane našiel krídelník Bystrice Škvaridla, ktorý nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu - 2:0. Bratislavčania boli zjavne zaskočení vývojom zápasu a dlho sa nevedeli dostať do žiadnej šance. Až v 14. min sa natlačil prvý útok Slovana pred domácu bránku. Vaic sa zblízka nepresadil, no potom ležiaceho gólmana a obrancu prekonal Kuľha, ktorý poslal puk do odkrytej časti bránky - 2:1. Domácich gól nezaskočil, naopak, dokázali využiť aj ďalšiu chybu hostí. Jánoš od mantinelu poslal puk do ľavého kruhu, kde ho spracoval Češík a tentoraz strelou po ľade prestrelil Konráda - 3:1. V druhej tretine dominoval Slovan. Gól na hokejke mal Hujsa, ale svoju šancu nevyužil. Hostia sa nevedeli presadiť ani v presilových hrách. V 24. min Bulík naskočil z trestnej lavice, puk posunul Igorovi Majeskému, ktorý z ľavého kruhu prekonal hosťujúceho brankára po štvrtý raz. Domáci boli nebezpeční v rýchlych kontrách, "belasí" naopak nevedeli nič vyťažiť z miestami až drvivého tlaku. Najväčšie šance Slovana spálili Lažo s Kropáčom. V tretej tretine domáci zvýšili svoj náskok v 50. min gólom Tománka v presilovej hre, po ktorom hostia už nedokázali nájsť recept na efektívnu hru "baranov". Stretnutie sa skončilo prekvapujúcim, ale zaslúženým víťazstvom Banskej Bystrice 5:1. Hlasy: Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Rešpektovali sme silu Slovana. Nehrnuli sme sa bezhlavo do útoku. Takticky sme bránili stredné pásmo a to sa nám darilo počas celého zápasu. Strelili sme prvé dva góly a dokázali sme aj odpovedať na kontaktný gól Slovana. Pokračovali sme ďalej vo svojej hre, moji zverenci hrali oduševnene. Podali taktický a disciplinovaný výkon, za čo im ďakujem." Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Hráči nemali záujem a to bolo dnes počas celého zápasu vidieť. Ani jeden hráč nebol schopný zabojovať o výsledok, ale nepoznám dôvod prečo. Treba sa nad tým zamyslieť, porozprávať sa s hráčmi a uvidíme, čo bude ďalej. Súper nám nedá víťazstvo zadarmo. My sme sem do Banskej Bystrice prišli ako..., nechcem sa vyjadrovať vulgárne." SITA