16. septembra 2008

Výsledky 27. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 27. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Góly: 15. Škorvánek (M. ...

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí predohrávaného 27. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Góly: 15. Škorvánek (M. Kokavec, Sivák) - 4. Paroulek, 23. T. Radulay (V. Kútny, Marek Haščák) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Grečko, T. Orolin, 1257 divákov Začiatok zápasu patril domácim, ktorí boli aktívnejší. V 4. min však unikol ex-žilinský útočník Paroulek a dostal hostí do vedenia. Žilinčania po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, ale niekoľko dobrých streleckých príležitostí Koložváryho zostalo nevyužitých. V 13. min bol vylúčený Ružička z Trenčína a domáci po 93 sekundách využili presilovku na vyrovnanie. Autorom gólu bol Škorvánek. Začiatok druhej časti lepšie vyšiel Trenčanom, ktorí boli aktívnejší. V 23. min sa v páde presadil Radulay a dostal hostí do vedenia. Žilinský tréner Ján Šterbák si po inkasovanom góle vybral oddychový čas. Domáci zvýšili svoju aktivitu. Príležitosť v 26. min mal Hájnik, ale Hála bol pozorný. Od 28. min mali "vlci" početnú prevahu vyše minúty piatich proti trom, ale tú nevyužili. Keďže ďalšie strelecké príležitostí Siváka, Kokavca či Turoňa kryl Hála, v druhej tretine sa už stav nemenil. V tretej tretine Žilinčania v snahe o vyrovnanie svojho súpera zatlačili. Príležitosť skórovať mali domáci pri troch presilových hrách, no ani jednu z nich nedokázali využiť. Nepomohla ani záverečná 20-sekundová power play a Žilina si tak po dvoch víťazstvách pripísali druhú prehru v domácom prostredí v aktuálnej sezóne. HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Góly: 21. A. Kroták (Buc, Jarolín) - 11. Palovčík (Drotár, M. Žemba), 23. Bartečko (Palovčík, Škovira), 34. Slaninák (Jelínek), 49. Slaninák (A. Kroták) Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Kalina, 3192 divákov Prvý zápas na úzkom "kanadskom" klzisku v Poprade v tejto sezóne sa medzi veľkými rivalmi niesol vo svižnom tempe. Úvodnú príležitosť na skórovanie mal v 4. min hosťujúci Pavol Segľa, no neuspel. "Kamzíci" odpovedali hneď po ubránení sa oslabeniu, Jarolín a neskôr ani Kolusz však gól nedali. V 8. min sa medzi domácimi bekmi ocitol Jasovský, ale k zakončeniu sa nedostal, a tak na svetelnej tabuli stále svietil bezgólový stav. O tri minúty mali Popradčania možnosť hrať presilovú hru, no na modrej čiare "prepadli". Drotár našiel pred bránkou Palovčíka, ktorý nezaváhal - 0:1. Domáci následne nevyužili ani ponúknutú 29-sekundovú presilu o dvoch hráčov a naďalej hľadali recept na pozorného Klempu. V 16. min to zadovkou skúšal Kroták, ale znovu neuspel. Hokejisti Popradu sa v úvodnej časti hry snažili tvoriť hru, no narážali len na dobre sformovanú obranu súpera. Od prvého hvizdu v druhej časti uplynulo iba 25 sekúnd, keď Dávid Buc spoza bránky ideálne naservíroval popradskému kapitánovi Krotákovi a ten pohodlne vyrovnal - 1:1. Vzápätí sa však roztrhlo vrece s vylúčeniami a ťažili z toho hostia. V presilovke štyroch proti trom zakončoval peknú kombináciu Ľuboš Bartečko - 1:2. Hostia sa dostali na koňa a nebyť skvelého Šimonoviča v popradskej "klietke", bolo by zle-nedobre. Domáci odpovedali šancami najaktívnejšieho hráča na ľade Krotáka, no popradská trinástka sa z ďaľšieho gólu už neradovala. V 30. min sa pekným sólom prezentoval Jarolín, ale našiel len Klempove betóny. Skóre sa však menilo na druhej strane. V 34. min si obkorčuľoval celé klzisko i bránku Slaninák a dezorientovaná obrana domácich sa len prizerala tretiemu gólu v sieti Šimonoviča. Už o minútu nepremenil ďaľšiu tutovku všadebol Kroták a Kežmarčania mohli znovu ďakovať svojmu gólmanovi. "Kamzíci" sa stále potácali s hernou pohodou a znížiť už nedokázali. Tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie hosťujúci hráči, no vyloženejšiu šancu si nevypracovali. Bol to však práve Poprad, ktorý prehrával a musel útočiť, avšak stále sa nemohol presadiť v útočnej fáze. Kežmarčania pôsobili počas celého stretnutia pokojnejším a najmä efektívnejším dojmom, čo dokumentoval aj Slaninákov gól zo 49. min - 1:4. Domáci sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale v koncovke sa znovu trápili. Popradu tak domáca premiéra na úzkom klzisku nevyšla a jeho hráči si vyslúžili veľký piskot a nespokojnosť tribún. HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 1:0) Góly: 5. F. Novák (Škadra), 18. J. Mikúš (Pálffy), 37. Kocák (D. Pašek, R. Školiak), rozhodujúci sam. nájazd Pálffy - 26. Juraško (M. Chovan), 33. Pavliš (F. Turek), 37. Lipiansky (Juraško, L. Čierny) Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše: Pavliš (Zvolen) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano, 2201 divákov Zápas sa začal vo svižnom tempe. Skaličania sa chceli rehabilitovať za sobotňajšiu ostatnú domácu prehru so Žilinou a hostia chceli výkonom potvrdiť svoju priebežnú líderskú pozíciu. Prvú vážnejšiu šancu mal domáci Horský, ale Laca sa podarilo prekonať až Filipovi Novákovi po teči Škadrovej strely - 1:0. Hostia stále hrozili rýchlymi protiútokmi, dva z nich dokonca skončili na žŕdke Ondrejkovej bránky. Skalica mala v 13. min príležitosť v 120-sekundovej presilovke piatich na troch, ale neuspela. Až v 18. min skóroval Mikúš po prihrávke Pálffyho - 2:0. Druhú tretinu začali aktívnejšie Zvolenčania, ale napriek ich snahe im unikol Pálffy, no skórovať sa mu nepodarilo. V 26. min mali možnosť výhody o dvoch hráčov hostia a už po 23 sekundách ju aj dokázali využiť. Po góle Juraška hráči HKm ešte viac ožili a pôsobili hokejovejším dojmom. V polovici stretnutia hostia vyrovnali v ďalšej presilovej hre, keď sa presadil Pavliš. V 37. min videli diváci až dva góly, keď na úspešný zásah hosťujúceho Lipianskeho odpovedal za 18 sekúnd Kocák - 3:3. V tretej tretine ovládli dianie na ľade Zvolenčania, k čomu im dopomohli aj zbytočné vylúčenia domácich. Gól v tejto časti hry nepadol aj napriek tomu, že hostia trafili dvakrát žŕdku. V predĺžení domáci nezužitkovali triapolminútovú presilovku o jedného hráča a 15-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V nájazdoch boli napokon šťastnejší domáci, keď ten rozhodujúci premenil Pálffy. MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Ardo Nitra 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Góly: 34. Kovář (Halaj), 44. J. Cibuľa (Kovář, Halaj), 51. Róbert Huna (P. Kumstát, D. Rehák) - 32. T. Chrenko (Podstavek, Hranáč), 59. Gálik (T. Sedlák) Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 1580 divákov Liptáci začali pod dojmom svojho výborného štartu do súťaže proti snaživej Nitre akosi vlažnejšie. Nikto by sa nemohol diviť, keby po prvom dejstve viedli hostia rozdielom niekoľkých gólov, o čom jasne svedčil aj pomer striel 3:15. Najbližšie ku gólu mal v 18. min Tomáš Chrenko, keď sa v oslabení sám rútil na Faltera, ktorého však ani na dvakrát nedokázal prekonať. Ten istý hráč sa napokon predsa len dočkal v 32. min, keď z bezprostrednej blízkosti zakončil výborne rozohratú presilovku hostí - 0:1. Netrvalo dlho a Liptáci odpovedali rovnakou kartou. V 34. min sa v početnej prevahe presadil Kovář, pre ktorého to bol premiérový gól v drese MHk. Puk z jeho hokejky prepadol ponad Faltu do siete. Zároveň s druhou sirénou mohol práve Kovář strhnúť vedenie na stranu Liptákov. Podarilo sa to až v 44. min po jeho prihrávke Cibuľovi - 2:1. V polovici tretej tretiny vykúzlil nádherný únik a nekompromisnú koncovku Róbert Huna - 3:1. Snaživí hostia sa však nepoddali ani za tohto stavu a naďalej pokúšali strelecké šťastie. V 59. min zavŕšil ich úsilie kontaktným gólom Gálik. Vyrovnanie však už nepriniesla ani takmer minútová hra Nitranov bez brankára. Domáci tak mohli oslavovať štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase sezóny. Zostávajúci duel MHC Martin - HC Košice odohrajú 23. septembra SITA