Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. augusta 2022

Bývalý člen organizačného výboru olympijských hier v Tokiu bol zatknutý za podozrenie z úplatkárstvaJaponská polícia zadržala niekdajšieho člena organizačného výboru OH v Tokiu Harujukiho Takahašiho a troch ľudí z odevnej spoločnosti Aoki Holdings pre podozrenie z úplatkárstva. Úplatok od ...Zdieľať
tokyo_olympics_opening_ceremony_94576 1119f6e13ac7492782e8dea65b1646de 676x451 17.8.2022 (Webnoviny.sk) - Japonská polícia zadržala niekdajšieho člena organizačného výboru OH v Tokiu Harujukiho Takahašiho a troch ľudí z odevnej spoločnosti Aoki Holdings pre podozrenie z úplatkárstva.

Úplatok od jedného zo sponzorov


Takahaši údajne zobral úplatok od bývalého šéfa Aoki Holdings a dvoch jeho zamestnancov za to, že firma bola jedným z hlavných sponzorov vlaňajšej olympiády. Podľa miestnych médií to Takahaši popiera a tvrdí, že mu platili za poradenstvo.

Aoki Holdings zabezpečovala odevy pre účastníkov OH v Tokiu a tiež predávala licencované produkty s olympijským logom. Oficiálnym sponzorom vlaňajšej letnej olympiády sa spoločnosť stala rok po tom, ako Takahaši údajne zobral úplatok.

Môže byť obvinený z úplatkárstva


Keďže bol Takahaši ako člen organizačného výboru OH štátny zamestnanec, môžu ho obviniť z úplatkárstva.

Takahaši vraj tiež prijal milióny dolárov za to, že loboval u členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV), aby OH v roku 2020 organizovalo práve Tokio. V roku 2013 vybral MOV hlavné mesto Japonska ako dejisko podujatia, ďalšími kandidátmi boli argentínske Buenos Aires, španielsky Madrid a turecký Istanbul.

Reklamná agentúra zabezpečujúca olympiádu


Takahaši v minulosti pracoval pre veľkú japonskú reklamnú agentúru Dentsu, ktorá sa tiež zaslúžila o pridelenie organizácie hier Tokiu.

Starala sa o všetky marketingové záležitosti okolo OH a vďaka sponzorským zmluvám s miestnymi spoločnosťami získala takmer tri miliardy eur. Celkové náklady na usporiadanie hier boli vo výške 12,7 miliardy eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý člen organizačného výboru olympijských hier v Tokiu bol zatknutý za podozrenie z úplatkárstva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tartaľ hodnotí s odstupom času Hlinka Gretzky Cup pozitívne, kvalitu slovenského tímu potvrdili pokročilé štatistiky
<< predchádzajúci článok
Elon Musk sa svojím žartom postaral o rozruch, keď oznámil kúpu anglického Manchestru United