Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. marca 2009

Bývalý riaditeľ Security 3 ostáva vo väzbeBývalý riaditeľ civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej majiteľom bol údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., Ján Č. ostáva vo väzbe. Senát Krajského súdu v Banskej ...Zdieľať
BANSKÁ BYSTRICA 10. marca (WEBNOVINY) – Bývalý riaditeľ civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej majiteľom bol údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., Ján Č. ostáva vo väzbe. Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes totiž zamietol jeho sťažnosť proti väzbe. Bývalý riaditeľ Security 3 je stíhaný za ublíženie na zdraví španielskeho občana a za výtržníctvo. O väzbe rozhodol Okresný súd pri prijatí obžaloby za útok na Španiela.


Bývalého riaditeľa Security 3 v máji 2007 odsúdil Krajský súd v Banskej Bystrici na 13 rokov väzenia za pokus vraždy, porušovanie domovej slobody a nedovolené ozbrojovanie. V máji 2003 sa pokúsil zavraždiť sestru svojej dôvernej priateľky. Rozsudok nie je právoplatný, odvolací senát Najvyššieho súdu SR sa ním bude zaoberať o dva týždne.

Ján Č. bol po útoku na sestru priateľky vo väzbe. Najvyšší súd ho však pre nečinnosť Krajského súdu v roku 2005 prepustil na slobodu. V ten istý rok v októbri napadol v istom banskobystrickom bare bejzbalovou palicou 47-ročného Španiela. O pár dní ušiel z policajnej stanice, kde mal v tejto veci vypovedať ako podozrivý. V januári 2006 na neho vydali zatykač. Polícia ho zadržala až v júni 2008 pri cestnej kontrole vo Zvolene a sudca rozhodol o jeho väzbe.

Okrem útoku na Španiela a úteku z polície Jána Č. stíhajú samostatne aj za falšovanie osobných dokladov. Mal ich pri sebe, keď ho polícia zadržala vlani vo Zvolene.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomanovej návrh k 2. pilieru je podľa Brocku návrhom na Oscara
<< predchádzajúci článok
Svedkov v kauze Branislava A. vyšetrí psychológ