Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

09. augusta 2020

Cadillac šľape Tesle na päty, chce skonštruovať nové elektrické SUV s ešte lepšími funkciamiCadillac, divízia americkej spoločnosti General Motors, ktorá sa zameriava na výrobu luxusných automobilov, skonštruuje nové elektrické SUV. Stredne ...Zdieľať
electric_cadillac_66295 e0c55ec67cbf42cba5808e68054dcc74 676x447 9.8.2020  - Cadillac, divízia americkej spoločnosti General Motors, ktorá sa zameriava na výrobu luxusných automobilov, skonštruuje nové elektrické SUV.


Stredne veľký model Cadillac Lyriq bude mať podľa General Motors všetky potrebné funkcie, aby presvedčili zákazníkov všade tam, kde iné konkurenčné spoločnosti zaostali.

Tristo kilometrov na jedno nabitie


Do amerických showroomov by sa automobil mal dostať koncom roka 2022, pričom na jedno nabitie bude schopný prejsť viac ako 300 kilometrov. Bude vo dvoch konfiguráciách - so zadným pohonom aj pohonom všetkých štyroch kolies.

V interiéri bude pripojenie na internet a dotyková obrazovka s 33-palcovou uhlopriečkou. Počiatočná cena by sa mala pohybovať na úrovni 75-tisíc dolárov.

Parkovanie bez šoféra ako u Tesly


Podľa vedenia spoločnosti bude Cadillac Lyriq navrhnutý špeciálne ako elektrické vozidlo s vyváženým rozdelením hmotnosti. Bezproblémovému ovládaniu a lepšiemu zrýchleniu napomôže najnovšia batéria obsahujúca nikel, kobalt, mangán a hliník.

Auto bude môcť zaparkovať paralelne alebo kolmo bez toho, aby sa vo vozidle nachádzal šofér podobne, ako to ponúka konkurenčný elektrický automobil od spoločnosti Tesla.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cadillac šľape Tesle na päty, chce skonštruovať nové elektrické SUV s ešte lepšími funkciami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeológovia už vedia vek vikinskej helmy z Británie, nález pochádza z desiateho storočia
<< predchádzajúci článok
Forbes zverejnil rebríček slovenských influencerov, jednotkou je Janatini a v TOP 10 aj päť nováčikov

Cadillac šľape Tesle na päty, chce skonštruovať nové elektrické SUV s ešte lepšími funkciami - diskusné fórum čitateľov