Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Čaputová na Samite v New Yorku upozornila na rast chudoby, Valné zhromaždenie OSN vníma ako apel na všetkých (foto)Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pondelok podvečer newyorkského času na Samite trvalo udržateľného rozvoja (SDG Summit) v New ...Zdieľať
un_sustainable_development_forum_23647 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pondelok podvečer newyorkského času na Samite trvalo udržateľného rozvoja (SDG Summit) v New Yorku.


Ako uviedla, odstránenie chudoby, znižovanie nerovností či podpora spravodlivého a ekologického hospodárenia nie sú len diskusné témy, ale najmä konkrétne ciele, ktoré sme sa zaviazali naplniť do roku 2030.

Najväčšie problémy


Poukázala na to, že počet ľudí ohrozených chudobou stále rastie nielen vo svete, ale aj u nás na Slovensku. Zväčšujú sa aj hospodárske rozdiely medzi krajinami a klimatická kríza už teraz spôsobuje nevyčísliteľné hospodárske straty a obete na ľudských životoch.

Treba robiť viac


Samit trvalo udržateľného rozvoja je jednou z najdôležitejších udalostí začiatku tohtoročného zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Prezidentka ho vníma ako apel na všetkých, aby sme spoločne pre udržateľný rozvoj našej planéty urobili viac. Podľa svojich slov je rada, že Slovensku sa darí v napĺňaní viacerých ambícií – zlepšujeme kvalitu našich vôd a pomaly sa zlepšuje aj kvalita nášho ovzdušia alebo energetická efektívnosť.

„Potrebujeme však zabrať v oblasti odstránenia generačnej chudoby a zlepšiť prístup k vzdelávaniu detí, ktorých sa generačná chudoba priamo týka. A to je veľmi konkrétny záväzok Slovenska, ktorý na samite zaznel,“ uviedla Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdroj: SITA.sk - Čaputová na Samite v New Yorku upozornila na rast chudoby, Valné zhromaždenie OSN vníma ako apel na všetkých (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA počas akcie „Vírus“ zadržala viacero osôb, sú medzi nimi Balciar aj Gučík
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská protiofenzíva neustále napreduje, Rusko má v okupovaných častiach viac ako 200-tisíc vojakov