Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2024

Čaputová nevnímala voľby hlavy štátu ako referendum o vláde, podľa nej Korčok nemal jednoduchú pozíciuOdchádzajúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová nevnímala voľby hlavy štátu na Slovensku, v ktorých zvíťazil jej nástupca Peter ...Zdieľať
6669b440d0b40391548671 676x551 12.6.2024 (SITA.sk) - Odchádzajúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová nevnímala voľby hlavy štátu na Slovensku, v ktorých zvíťazil jej nástupca Peter Pellegrini, ako referendum o súčasnej slovenskej vláde. Povedala to v rozhovore, ktorý v stredu odvysielal spravodajský kanál Českej televízie ČT24.


„Myslím si, že to je do veľkej miery, a dominantne, o osobe kandidáta a samozrejme o politickom kontexte, rétorike, naratívoch, ktoré ten-ktorý kandidát ponúka. Ale že by hlasovanie o Petrovi Pellegrinim bolo hlasovaním o celej vládnej koalícii, ja sa s touto interpretáciou stotožniť neviem," odpovedala prezidentka na otázku ČT24.

Čaputová však dodala, že Ivan Korčok ako súper Pellegriniho v boji o post hlavy štátu, nemal v rámci kampane jednoduchú pozíciu, pretože logicky vláda poskytovala podporu kandidátovi, ktorý je z ich tábora.„Nehovoriac o tom, že žiaľ v týchto voľbách sa opätovne vyskytovali naratívy, ktoré využívali ľudský strach z vojny a posielania vojakov na Ukrajinu," uviedla. „Toto sú faktory, ktoré sa v poslednom období stali súčasťou reality nielen na Slovensku, ale videli sme to napokon aj v českých prezidentských voľbách," dodala.


Zdroj: SITA.sk - Čaputová nevnímala voľby hlavy štátu ako referendum o vláde, podľa nej Korčok nemal jednoduchú pozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Politológ: Nárast volebnej účasti vo voľbách do EP sa môže javiť ako dobrá správa, ale v dvoch rozmeroch to tak nie je
<< predchádzajúci článok
Na jazere v Rusovciach chcú na odporúčanie polície zakázať nudizmus, ktorý do lokality prilákal sexuálnych delikventov