Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2023

Čaputová sa zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji, prvý raz s ňou cestuje aj delegácia podnikateľovPrezidentka Zuzana Čaputová sa počas piatka a soboty zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji. Ako informoval Čaputovej hovorcaZdieľať
651ab40f1c804028804828 676x451 30.11.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa počas piatka a soboty zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji. Ako informoval Čaputovej hovorca Martin Strižinec, prezidentka vo štvrtok odcestovala do Spojených arabských emirátov.

Vyzdvihne benefity zelenej transformácie


Počas piatka slovenská hlava štátu vystúpi s príhovorom na samite lídrov. V príhovore plánuje apelovať na nevyhnutnosť urýchleného plnenia záväzkov znižovania emisií, ale aj na nutnosť prijatia ďalších krokov na riešenie klimatickej krízy.

Vyzdvihne aj potrebu postupného ukončenia používania fosílnych palív v sektore energetiky a tiež benefity zelenej transformácie, ktorá so sebou prináša nielen zlepšenie životného prostredia, ale aj nové pracovné miesta a celkovú modernizáciu ekonomiky," uviedol Strižinec.

Sprevádzať ju budú aj predstavitelia samospráv


Strižinec tiež uviedol, že s Čaputovou na takéto podujatie po prvý raz cestuje aj delegácia podnikateľov pôsobiacich v greentech a cleantech odvetviach. Sprevádzať ju budú aj predstavitelia samospráv, ktorí majú skúsenosti so zelenou transformáciou.

V delegácii bude aj slovenský mládežnícky delegát pri OSN a absolventka letnej Klimatickej akadémie. Prezidentka má počas samitu naplánované aj viaceré bilaterálne rokovania," dodal Strižinec s tým, že Čaputová sa na Slovensku vráti v sobotu vo večerných hodinách.


Zdroj: SITA.sk - Čaputová sa zúčastní na klimatickom samite COP28 v Dubaji, prvý raz s ňou cestuje aj delegácia podnikateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František nebude mať prejav na COP28 v Dubaji, aj naďalej má problémy s dýchaním
<< predchádzajúci článok
Fico avizuje mimoriadnu schôdzu o „hýrení“ Sulíka v Dubaji, bude požadovať náhradu za vychľastané poldecáky (video)