Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. februára 2009

Carmen ovládla Novú scénuTanečné divadlo Carmen v réžii Ondreja Šotha dnes úspešne zvládlo premiéru na bratislavskej Novej scéne. Liudmyla Vasylyeva ako Carmen, Jana Hriadeľová ako Micaela, Maksym Sklyar ako José a ...Zdieľať
BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Tanečné divadlo Carmen v réžii Ondreja Šotha dnes úspešne zvládlo premiéru na bratislavskej Novej scéne. Liudmyla Vasylyeva ako Carmen, Jana Hriadeľová ako Micaela, Maksym Sklyar ako José a Andriy Sukhanov ako Escamillo z hosťujúceho baletného súboru Štátneho divadla Košice aj tanečný zbor si získali srdcia bratislavského publika, ktoré sa im na záver odmenilo dlhým potleskom.

Šoth inscenoval Carmen v tejto podobe po prvý raz v roku 2001 v Štátnom divadle v Košiciach. Režisér bol s premiérou tejto inscenácie v Bratislave spokojný. V hlavnom meste pracoval opäť po desiatich rokoch a ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, je “veľmi šťastný”. Na Novej scene sa mu pracovalo “veľmi pekne, zaujímavo” a z publika cítil odozvu. Bratislavská inscenácia sa podľa neho nedá porovnať s košickou. “To je úplne iné,” povedal držiteľ divadelného ocenenia Dosky. “Nedá sa to prenášať, lebo každý interpret je iný,” vysvetlil.
Ako povedala pre agentúru SITA hlavná predstaviteľka Liudmyla Vasylyeva, Carmen tancuje už dlho a “už som si na ňu proste zvykla”. Na Novej scéne sa jej tancovalo veľmi dobre. “Na scéne nezáleží, záleží na kolektíve,” dodala.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
L. Mikuláš sa stane základňou pre štúdium cestovného ruchu
<< predchádzajúci článok
Objavili gén, ktorý chráni moskyty pred insekticídmi

Carmen ovládla Novú scénu - diskusné fórum čitateľov