Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

20. októbra 2018

Čas chrípky je tu, počet chorých rastie každý týždeňV Banskobystrickom kraji zaznamenali epidemiológovia v tomto týždni opätovný, aj keď nie dramatický, vzostup na akútne respiračné ochorenia (ARO) a ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
Banská Bystrica 20. októbra (TASR) - V Banskobystrickom kraji zaznamenali epidemiológovia v tomto týždni opätovný, aj keď nie dramatický, vzostup na akútne respiračné ochorenia (ARO) a chrípky a jej podobných ochorení (CHPO). Výskyt ARO je približne na rovnakej úrovni ako predchádzajúci týždeň, no výskyt CHPO je vyšší o viac ako päť percent.


"V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je chorobnosť vyššia. V prípade ARO o štyri percentá a CHPO takmer o 50 percent,"
informovala hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová.

V banskobystrickom kraji je v 42. kalendárnom týždni chorých takmer 4400 ľudí. Najvyšší počet chorých na ARO je v absolútnych číslach v okrese Lučenec, Zvolen, Rimavská Sobota a Žarnovica. Na chrípku ochorelo najviac ľudí v okresoch Lučenec, Banská Štiavnica, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Chorí sú predovšetkým ekonomicky činní obyvatelia (od 20 do 59 rokov), žiaci základných škôl, ako aj a deti do piatich rokov. Podstatne nižšiu chorobnosť evidujú epidemiológovia medzi seniormi.

Epidemiológovia upozorňujú, že s nástupom chladnejších dní prichádza obdobie zvýšeného výskytu akútnych ochorení dýchacích ciest a chrípky. Je to zároveň obdobie vhodné na očkovanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva zrušila povolenie na akciu pamiatky obetí stalinských represií
<< predchádzajúci článok
Voľby v Afganistane sprevádzali násilie a organizačný chaos

Čas chrípky je tu, počet chorých rastie každý týždeň - diskusné fórum čitateľov