Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. novembra 2023

Čechov čaká dôležitý zápas v boji o ME 2024, no tréner Šilhavý vyradil z kádra trojicu skúsených opôrČeskú futbalová reprezentáciu v pondelok čaká rozhodujúci zápas v závere kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka, no v krajine namiesto taktiky či zostavy majú inú ...Zdieľať
czech_republic_soccer_60749 d4eaa7a9c15242f58867d8578484a5b5 676x484 19.11.2023 (SITA.sk) - Českú futbalová reprezentáciu v pondelok čaká rozhodujúci zápas v závere kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka, no v krajine namiesto taktiky či zostavy majú inú starosť.

Porušenie interných pravidiel


V nedeľu totiž hlavný kouč Jaroslav Šilhavý vyradil z kádra tri opory - Vladimíra Coufala, Jakuba Brabca a Jana Kuchtu.

Spomenuté trio totiž v noci zo soboty na nedeľu "zásadným spôsobom porušilo interné pravidlá reprezentácie a s okamžitou platnosťou opustilo akciu národného tímu".

Ako informuje web iDnes.cz, Coufal, Brabec a Kuchta boli v olomouckom nočnom klube, na fotografiách sa s nimi objavil aj člen výkonného výboru Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Tomáš Neumann. Brabec na klubovej úrovni pôsobí v gréckom Arise Solún, Coufal je oporou anglického West Hamu United a Kuchta hráva v Sparte Praha.

Remíza s Poľskom


Česi v piatok remizovali v Poľsku 1:1 a svojho severného suseda vyradili z boja o postup na ME prostredníctvom kvalifikácie. Sami však musia v domácom súboji proti Moldavsku získať aspoň bod, hrať sa bude v Olomouci. V opačnom prípade by ich čakali v marci 2024 súboje play-off.

Ako pripomína web iDnes.cz, už v minulosti riešili v českej futbalovej reprezentácii podobné aféry. V marci 2007 po kvalifikačnej prehre s Nemcami 1:2 bulvár nachytal niekoľko hráčov národného tímu na večierku, na ktorom nechýbali alkohol ani prostitútky.

Rezignácia kouča


Vtedajší kouč Karel Brückner chcel rezignovať. Národný tím vtedy dostal pokutu milión korún (v prepočte približne 41-tisíc eur, pozn.) a na ďalších zrazoch výprava bývala v iných hoteloch. Česi vtedy postúpili na ME 2008.

O dva roky neskôr po prehre so Slovákmi 1:2 vyfotil bulvár niekoľko reprezentantov v reštaurácii na pražských Hradčanoch a aj keď už bolo oficiálne po zraze národného tímu, aj tento fakt prispel k odvolaniu kouča Petra Radu.


Zdroj: SITA.sk - Čechov čaká dôležitý zápas v boji o ME 2024, no tréner Šilhavý vyradil z kádra trojicu skúsených opôr © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Organizátorom Veľkej ceny Las Vegas hrozia veľké straty, ukrivdení fanúšikovia na nich podali žalobu
<< predchádzajúci článok
Guľu na poste trénera FC DAC 1904 Dunajská Streda nahradil Španiel Muňoz