Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. septembra 2018

Čeferin odmietol, že finále Ligy majstrov 2021 bude v New YorkuAleksander Čeferin, archívna snímka.Zdieľať
Aleksander Čeferin, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Nyon 13. septembra (TASR) - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin poprel správy, že by sa finále Ligy majstrov v roku 2021 malo hrať v New Yorku. O tejto možnosti informovali španielske médiá, šéf UEFA však v oficiálnom komuniké takúto možnosť dementoval.


"Táto myšlienka momentálne vôbec nie je na programe," citovala agentúra AP zo stanoviska prvého muža UEFA. O dejisku finále LM v roku 2021 rozhodne riadiaci orgán budúci rok.

Tento týždeň zástupcovia španielskeho majiteľa práv na LM zo spoločnosti Mediapro uviedli, že UEFA "skúma uskutočniteľnosť finále Ligy majstrov v New Yorku". Slovinec Čeferin na to reagoval slovami: "UEFA nemá v pláne pripraviť odohranie finále Ligy majstrov mimo Európy." Už v roku 2016 Čeferin v rozhovore pre AP pripustil, že táto myšlienka by mohla byť aktuálna niekedy v budúcnosti. Španielska La Liga chce každý rok odohrať jeden zápas elitnej súťaže v USA, proti je však tamojšia hráčska asociácia.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NHL: Útočník Nashvillu Watson si za domáce násilie nezahrá 27 zápasov
<< predchádzajúci článok
WNBA: Seattle vyhral aj v 3. finále play off vo Washingtone

Čeferin odmietol, že finále Ligy majstrov 2021 bude v New Yorku - diskusné fórum čitateľov