09. augusta 2018

Celtic Glasgow remizoval v LM s AEK Atény 1:1 v prvom zápase

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 8. augusta (TASR) - Futbalisti FC Red Bull Salzburg vyhrali v stredajšom úvodnom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov doma nad macedónskym tímom Škendija Tetovo hladko 3:0. S úspešnejším z tejto dvojice sa stretne Spartak Trnava v prípade postupu cez CZ Belehrad do play off o skupinovú fázu LM.

Rakúsky šampión si už v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok. Najskôr sa po štvrťhodine hry strelecky presadil z pokutového kopu izraelský legionár Munas Dabbur, ten istý hráč v nadstavenom čase zvýšil hlavou po priamom kope Zlatka Junuzoviča. Stredopoliar z Mali Diadie Samassekou potom v 81. minúte opäť z bieleho bodu zvýšil už na 3:0 pre favorita, ktorý tak má výbornú pozíciu pred odvetou. Domáci Junuzovič ešte o dve minúty neskôr videl od rozhodcu druhú žltú kartu a zápas nedohral.

PAOK Solún si v prvom zápase na domácej pôde poradil so Spartakom Moskva tesne 3:2. V druhom polčase nepremenil pokutový kop za hostí Quincy Promes, PAOK otočil skóre z dvojgólového manka. Celtic Glasgow uhral s AEK Atény iba remízu 1:1, hoci hral od 57. minúty presilovku o jedného hráča.

1. zápasy 3. predkola LM 2018/2019:

FC Red Bull Salzburg – FK Škendija Tetovo 3:0 (2:0)

Góly: 16. Dabbur (z 11m), 45.+3 Dabbur, 81. Samassekou (z 11m), ČK: 83. Junuzovič (Salzburg)

PAOK Solún – Spartak Moskva 3:2 (3:2)

Góly: 29. Prijović (z 11m), 37. Limnios, 44. Pelkas – 7. Popov, 17. Promes

Celtic Glasgow – AEK Atény 1:1 (1:1)

Góly: 17. McGregor – 44. Klonaridis, ČK: 57. Galanopoulos (AEK)