Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. júna 2020

Ceny Anděl sú rozdané, ovládol ich Vladimír Mišík a ocenenie si odniesla aj jedna slovenská kapelaČeská hudobná akadémia vyhlásila víťazov svojich výročných cien. Tie ovládol hudobník a spevák Vladimír Mišík, ktorý premenil všetkých svojich šesť nominácií na víťazstvo. Umelec ...Zdieľať
104841853_10157517478659423_7603333496248704222_o e1592735040376 676x518 21.6.2020  - Česká hudobná akadémia vyhlásila víťazov svojich výročných cien. Tie ovládol hudobník a spevák Vladimír Mišík, ktorý premenil všetkých svojich šesť nominácií na víťazstvo.


Umelec získal Ceny Anděl v štyroch z hlavných kategórií, a to za najlepší album (Jednou tě potkám), skladbu a videoklip roka (Jednou) i pre najlepšieho sólového interpreta. Trofeje si za zmienený album vyslúžil aj v kategóriách folkových a rockových nahrávok.

Cenu si odniesla aj kapela Nocadeň


Dve ceny získalo zoskupenie Zvíře jménem podzim, ktorého album Září ocenili členovia akadémie v kategórii Alternatíva a elektronika a stalo sa aj objavom roka. Za najlepšiu sólovú interpretku vyhlásili Beatu Hlavenkovú.

Skupinou roka sa stali Mirai a v novej kategórii Slovenský album vyhrala kapela Nocadeň s nahrávkou Auróra. Česká hudobná akadémia po prvý raz do Siene slávy neuviedla muzikanta, ale kritika, a to Jiřího Černého.

Iná podoba udeľovania cien


Ako informuje spravodajský portál iDNES.cz, slávnostné udeľovanie cien malo v dôsledku pandémie koronavírusu iný termín aj podobu, v akej sa uskutočnilo. Malo formu putovania za jednotlivými laureátmi, ktorým sprevádzala speváčka Ewa Farna.

Súčasťou udeľovania cien, ktoré v sobotu odvysielala televízia ČT1, boli prednahraté hudobné vystúpenia umelcov z prázdnych koncertných sál, štadiónov a dokonca aj plavárne a letiska. Samotní laureáti dostávali ceny v civilnom prostredí.
 

Prehľad víťazov a víťaziek Cien Anděl Coca-Cola za rok 2019:


Album: Vladimír Mišík - Jednou tě potkám
Skladba: Vladimír Mišík - Jednou
Skupina: Mirai – Arigató
Sólový interpret: Vladimír Mišík - Jednou tě potkám
Sólová interpretka: Beata Hlavenková - Sně
Objav: Zvíře jménem podzim - Září
Videoklip: Vladimír Mišík - Jednou
Slovenský album: Nocadeň - Auróra
Alternatíva a elektronika: Zvíře jménem podzim - Září
Folk: Vladimír Mišík - Jednou tě potkám
Jazz: Vertigo – Daleko
Klasika: Ivo Kahánek, Symphoniker Bamberger, Jakub Hrůša - Dvořák & Martinů: Piano concertos
Rap: Hugo Txx - 1000
Rock: Vladimír Mišík - Jednou tě potkám
Sieň slávy: Jiří Černý
 Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny Anděl sú rozdané, ovládol ich Vladimír Mišík a ocenenie si odniesla aj jedna slovenská kapela © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu
<< predchádzajúci článok
Video: Bourák je komédia zo súčasnosti - trochu čierna a trochu gangsterka, plná skvelej hudby a skvelých hercov.

Ceny Anděl sú rozdané, ovládol ich Vladimír Mišík a ocenenie si odniesla aj jedna slovenská kapela - diskusné fórum čitateľov