Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

21. júna 2020

Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu



Pápež František vyzval hnutia bežných ľudí na ochranu životného prostredia po tom, čo zákazy vychádzania v dôsledku koronavírusu "opäť ...



Zdieľať
frantisek 676x451 21.6.2020  - Pápež František vyzval hnutia bežných ľudí na ochranu životného prostredia po tom, čo zákazy vychádzania v dôsledku koronavírusu "opäť odhalili krásu toľkých miest bez dopravy a hluku".


V príhovore pár stovkám veriacich na Námestí svätého Petra v nedeľu povzbudil iniciatívy, aby sa starali o planétu. Príkladom takéhoto úsilia, ktoré začalo ako výsledok pandémie, je aj nedeľňajšie upratovanie brehov rieky Tiber v Ríme.

Ochrana životného prostredia je jedným z typických znakov Františkovho pontifikátu. Vatikán počas uplynulého týždňa vydal návod na zavedenie pápežovej encykliky Buď pochválený z roku 2015, v ktorej obvinil bohaté krajiny a záujmy korporácií z ničenia Zeme pri hľadaní zisku.

Vedci po celom svete skúmajú vplyv obmedzení pohybu a priemyselnej výroby na znečistenie ovzdušia a morí i na život vo voľnej prírode.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Za polárnym kruhom v sibírskom meste Verchojansk namerali rekordne vysokú teplotu
<< predchádzajúci článok
Ceny Anděl sú rozdané, ovládol ich Vladimír Mišík a ocenenie si odniesla aj jedna slovenská kapela

Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu - diskusné fórum čitateľov